Türk uzmanlardan çözüm deneyimleri

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek

Türk uzmanlardan çözüm deneyimleri

Mesaj gönderen uçs »

15 Türk MVP, edindikleri is deneyimlerini Microsoft Türkiye’nin destegiyle, “Türk MVP’lerden Çözüme Giden Yolda En Degerli Deneyimler” kitabında topladı.

Microsoft’un, bir veya birden fazla Microsoft ürünü konusunda uzman düzeyinde bilgiye sahip olan ve bilgisini sektörle gönüllü bir sekilde paylasan bagımsız bilisimcileri kapsayan MVP (Most Valuable Professional – En Degerli Profesyonel) Programı Türkiye’de önemli bir projeye imza attı. 15 Türk MVP, bilisim sektöründe edindikleri is deneyimlerini Microsoft Türkiye’nin destegiyle, “Türk MVP’lerden Çözüme Giden Yolda En Degerli Deneyimler” adlı kitapta topladı. Alfa Yayınları’ndan çıkan kitap, sektördeki en iyi uygulamaları ve en basarılı çözümleri, bu deneyimi yasayanların kaleminden aktarıyor. Çalısma Türk bilisim sektöründe bilgi ve deneyim aktarımı açısından önemli bir adım olusturuyor. Alfa Yayınları’ndan çıkan kitap dünya ölçeginde en çok sayıda MVP’nin katılımıyla hazırlanan çalısma olma özelligine sahip.

Bir veya birden fazla Microsoft ürünü hakkında uzman düzeyinde bilgiye sahip olan ve bu bilgisini farklı aktivitelerle gönüllü olarak paylasan bagımsız bilisim uzmanlarına Microsoft tarafından MVP – En Degerli Profesyonel Unvanı veriliyor. MVP Programı, ürün gruplarıyla yakın çalısma, ürünlerin beta sürümleri hakkında ilk bilgiye erisim ve geri bildirim olanagı gibi pek çok avantajlar saglıyor. Bu avantajlar sayesinde, her biri kendi alanında basarılarını ve öncülüklerini kanıtlamıs Türk MVP’leri sektöre katkılarını artırarak sürdürebiliyor. Her biri bilisim alanında uzman olan ve Microsoft’tan bagımsız bir sekilde çalısan 15 MVP’nin is deneyimlerini anlatan kitap, yaklasık bir yıllık bir çalısmanın ürünü. Kitapta Microsoft ve Müsteri Memnuniyeti, Yazılım Projeleri Yönetimi İp Uçları, Bilgi Çalısanı Nedir, İs Zekasına Zekice Yaklasın, Güvenli Olmak ve Güvenli Kalmak gibi bölümler yer alıyor.

Microsoft Avrupa, Orta Dogu ve Afrika MVP Programı Müdürü Çigdem Akın Türkiye’deki MVP’lere ve MVP kimligine deger katacak ve bilisim sektörünün kalkınmasına destek olacak kitapla ilgili sunları ifade etti:

"Bu kitap ile deneyimlerini sektör ile paylasan Türk MVP'leri bir ilke de imza atıyor. Diger ülkelere bakacak olursak MVP’lerin bir araya gelip teknik içerikli kitaplar çıkardıklarını görüyoruz fakat ilk defa bu kadar genis bir kadro, essiz bir hazineyi, yani seneler içinde kazandıkları deneyimlerini, kitap haline getiriyor. Bu kitapta emegi olan herkesi tebrik ediyorum. Microsoft Türkiye MVP Programı olarak, bilisim sektörümüze çok önemli bir katkı yapmanın mutlulugunu yasıyoruz. Çalısmalarımız artan bir tempo ile devam edecek.” Bu kitapla ilgili daha detaylı bilgi http://turkmvpdeneyimleri.blogspot.com/ adlı siteden de elde edilebilir.

Microsoft MVP Programı Nedir?
Microsoft’un En Degerli Profesyonelleri (MVP’ler) bir veya daha fazla sayıdaki Microsoft ürünü konusunda bilgisini kanıtlamıs, bilgi ve deneyimlerini sektördeki diger profesyonellerle gönüllü olarak paylasan uzmanlar. MVP’ler bilgi ve deneyimlerini farklı yöntemlerle paylasıyor. Bazıları kitap ve makale yazarken, bazılarıysa Web sitesi ve blog kullanıyor. Bunun yanı sıra MVP’ler "Teknik kullanıcı grupları" liderligi yaparken, seminerlerde konusmacı olabiliyor veya teknik haber grupları ve forumlarda soruları yanıtlıyor.

Microsoft için müsterilerden alınan geri bildirimler hayati düzeyde önem tasımaktadır. MVP’ler, geri bildirim döngüsünün önemli bir parçasını, Microsoft ile kullanıcılar arasındaki bir baska iletisim kanalını olusturmaktadırlar.

MVP programı 14 yılı askın bir süredir devam etmekte ve 90 ülkeden 4000’e yakın MVP ile temsil ediliyor. 43 MVP ile Türkiye, Orta Dogu ve Afrika bölgesinde ilk sırada yer alıyor.

Detaylı bilgi için
http://mvp.support.microsoft.com
Cevapla