Online bankacılıkta güvenlik şoku !

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Online bankacılıkta güvenlik şoku !

Mesaj gönderen uçs » 27 Tem 2008, 16:44

Paramızı emanet ettigimiz bankaların siteleri ne kadar güvenli? Çarpıcı arastırma burada...

Arastırmacılara göre Amerika'daki bankaların büyük çogunlugunun web siteleri internet müsterilerinin güvenligini tehlikeye atacak tasarım hatalarıyla dolu.

Michigan Üniversitesi'nde yapılan arastırmada, incelenen banka sitelerinin %75'inde en az bir hata bulundugu sonucuna varıldı. Hazırlanan rapor geçtigimiz Cuma günü Carnegie Mellon Üniversitesi'nde yapılan Gizlilik ve Güvenlik Sempozyumu'nda sunuldu.

Arastırmacılardan Atul Prakash, kullanıcı güvenligini tehlikeye atacak çesitli hata ve açıkların ülkenin en büyük bankalarının web sitelerinde bile bulundugunu belirtti.

Arastırmanın ilginç tarafı, bahsedilen güvenlik açıklarının programlama hatası degil, web sitelerine eklenen yanlıs tasarlanmıs özellikler olması. Örnegin güvenli olmayan bir sayfaya güvenli giris kutusu yerlestirilmesi veya iletisim bilgilerinin güvensiz sayfalara konması gibi. Rapora göre yeteri kadar güvenli kullanıcı adı ve sifresi talep etmeyen birçok site de kullanıcının güvenligi için tehlikeli. Ayrıca önemli bilgileri kullanıcılarına e-postayla gönderen bankalar da bu bilgilerin güvenligini tehlikeye atıyor.

Rapor 214 finans kurumunun web sitelerinden alınan bilgilere dayanıyor.Cevapla