Panasonic Sony'yi tahtından etti!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Panasonic Sony'yi tahtından etti!

Mesaj gönderen uçs » 26 Tem 2008, 16:48

Yapılan arastırma, Sony'nin gönüllerin sampiyonu ünvanını bıraktıgını gösteriyor. Yeni sampiyon kim?

Son günlerde Howard Stringer yönetimi altında yeniden yapılanmaya giden ve eski güçlü günlerine dönmek isteyen Sony, yayınlanan bir arastırmanın sonuçlarından pek de memnun kalmamıs olsa gerek.

En çok begenilen ve taktir edilen elektronik sirketini belirleyen arastırma, elektronik cihazlar konusunda hangi firmanın bası çektigini göstermesi bakımından önemliydi. 600 kisiyi kapsayan arastırma Mayıs ayında Nikkei adında ve is dünyasına hitap eden bir Japon gazetesi tarafından yapıldı.

Arastırmanın sonuçlarına göre tüketiciler, favori sirketleri olarak Panasonic'i tercih etti. Arastırmada yer alan kisilerin daha önce bu firmaların herhangi bir ürününe sahip olmasına ve yakın gelecekte bu firmaların birinden herhangi bir ürün alacak olmasına dikkat edildi.

Arastırmanın sonucuna göre olusan sıralamaya bakıldıgında, uzun zaman boyunca diger Japon firmalarını geride bırakan Sony'nin Sharp, Toshiba, JVC ve Mitsubishi'den sonra gelmesi ise bir baska ilginç detay olarak karsımıza çıkıyor.

Panasonic ise katılımcılar tarafından her zaman saglam ve dayanıklı ürünleriyle tanınan bir firma olarak tanımlandı. Viera TV'leri gibi basarılı seri ürünlere sahip olan Panasonic, 2002 yılından bu yana Sony'nin en büyük rakibiydi.

Ancak bu sonuca ragmen Sony için iyi haberler de yok degil. Video kaydedici ve PC'ler baz alındıgında tüketicilerin çogunlugunun Sony'nin ürünlerini seçtigi de arastırmanın sonuçları arasında yer aldı.Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 28817
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Re: Panasonic Sony'yi tahtından etti!

Mesaj gönderen velociraptor » 26 Tem 2008, 18:07

uçs yazdı:Arastırmanın sonucuna göre olusan sıralamaya bakıldıgında, uzun zaman boyunca diger Japon firmalarını geride bırakan Sony'nin Sharp, Toshiba, JVC ve Mitsubishi'den sonra gelmesi ise bir baska ilginç detay olarak karsımıza çıkıyor.
Sony ilk baslarda oldukca kaliteli ürünler üretiyordu hatta okadar kaliteli ki , orjinal bir sony aldiginizda (japan) , aradan 15 yil gecse bile ayni kaliteyi devam ettiriyordu (bizzat abimin sony walkmani bu sekildedir) , nezamanki ucuz is gücü ile Cin e gidildi sony nin isi bitti , günümüzde Sony ne yazikki kalitesiz mallar ile birlikte anilmaya baslandi , elbetti bunun diger nedenleri arasinda sirketin elekrtonik esya üretiminin yanisira yelpazesini genisletip diger alanlara kaymasinin getirdigi odaklasamama ve ürünlerinin taklit edilmesi gösterilebilir , fakat asil sebep Sony nin kalite anlayisinin siradanlasmasidir , arkadasin satin aldigi Sony laptop 6 ay gecmeden bozuldu ve komple anakarti degisti , abimin walkmani ve arkadasin sony laptopu örnekleri bir markanin yavas yavas nasil yokolmaya basladiginin göstergesidir
http://tr.wikipedia.org/wiki/Sony
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Cevapla