İnternet olmadan e-postalarınıza ulaşın !

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

İnternet olmadan e-postalarınıza ulaşın !

Mesaj gönderen uçs » 26 Tem 2008, 16:46

Resim
İnternet olmaksızın E-mail'inizi kontrol edin.

Yahoo!'nun yeni hizmete soktugu Zimbra ile internetiniz olmadan da e-postalarınıza erisebilirsiniz.

İnternetin insanlıga sunmus oldugu en büyük özelligi hiç süphesiz iletisim alanında devrim yaratmasıdır. İnternet kullanıcıları iletisim kurmak için daha çok hızlı mesajlasma yazılımlarını tercih etse de, e-mail elbette öneminden hiçbir sey kaybetmis degil.

Elbette e-mail'lerin kontrolü veya herhangi bir mail gönderme durumlarında, kullanılan bilgisayarın internete baglı olması gerekir. Bu sayede kullanıcı e-mail hesabına erisebilir ve mail alıp gönderebilir.

Ancak Yahoo!'dan gelen bir haber, Yahoo!'nun kullanıcılara bazı önemli sürprizleri oldugunu müjdeliyor. Yahoo!'nun henüz beta asamasında olan Zimbra uygulaması sayesinde, kullanıcılar Yahoo! Mail basta olmak üzere Gmail ve AOL Mail hesaplarına daha önce gelen e-mail'lere erisebilecek. Tabi internet olmadan yeni posta alıp göndermek söz konusu degil...

İki internet protokolü olan Post Office Protocol ve Internet Message Access Protocol, kullanıcıların farklı saglayıcılardan aynı anda 3 hesaba kadar e-mail hesaplarına erisebilmelerine olanak tanır.

Yahoo!'nun bir diger sürprizi: Zimbra Documents

Yahoo!'nun baskan yardımcısı ve aynı zamanda Zimbra'nın kurucuları arasında yer alan Satish Dharmaj, Zimbra'nın internet kullanıcılarına getirdigi fırsatları söyle açıklıyor: "Zimbra, iletisime ve ortak çalısmaya odaklanan ve geleneksel e-mail'in kullanımını kolaylastıran ve daha da önemlisi farklı birkaç hesap arasında köprü kurabilen bir uygulamadır. Yahoo! Zimbra ile herhangi bir e-mail hesabına istenilen her dakika ve her yerde erisim mümkün olacak."

Dökümanlarda resim ve diger bilesenleri ekleyebilme olasılıgını kullanıcılara veren Zimbra Documents ise Yahoo!'nun açıkladıgı bir diger bomba oldu.

Bu araç ile dosyalar, internet üzerinden olusturulabilir ve depolanabilir. Bunun yanında Zimbra Documents, Word gibi kelime islemci ve Excel tarzı uygulamaları da içerisinde barındırıyor.Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 28957
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen velociraptor » 26 Tem 2008, 17:55

oldukca ilginc bir gelisme
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Cevapla