Ubuntu'dan Apple'a hodri meydan!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Ubuntu'dan Apple'a hodri meydan!

Mesaj gönderen uçs » 26 Tem 2008, 02:40

Ubuntu Linux'un kurucusu Shuttleworth yeni rakibini belirledi: Apple ve Mac OS...

Kozmonot ve aynı zamanda Ubuntu Linux'un kurucusu olan Mark Shuttleworth, dev sirket Apple'a meydan okudu.

Görsellige önem veren ve tasarımlarıyla adından sıkça söz ettiren Apple'dan, daha dogrusu Mac OS'tan daha güzel bir masaüstü yaratmayı planlayan Shuttleworth, çalısanlarını bir araya toplayarak, Apple'ı yakalamakla kalmamalarını, Apple'dan daha kaliteli bir masaüstü tecrübesini kullanıcılarına ulastırmalarını istedi.

Ubuntu'nun ticari sponsoru olan Shuttleworth'un sirketi Canonical, Ubuntu'ya destek vererek, iki sene içerisinde 'daha iyi' bir konuma gelmesi için çalısmaya devam edecek.

Shuttleworth, Ubuntu'nun yakın gelecegi ile ilgili su sözleri kaydetti: "İki sene içinde önümüzdeki en büyük görev, kullanıslı ve istikrarlı olan Linux masaüstünün aynı zaman da daha fazla göze hitap etmesini saglamak."

Shuttleworth'e göre açık kaynagın sagladıgı büyük fırsatlar sayesinde, pek çok yeniligin önü açılabiliyor. Firefox gibi açık kaynak projelere tam destek veren Shuttleworth, önlerinde bazı engellerin oldugunu da kabul ediyor.

Platformların beraberce kullanabilmesi gerektigini ifade eden Shuttleworth'a göre, asıl önemli olan Linux'un tek taraflı kazanan bir platform haline gelmesinden ziyade, birden fazla platformda yazılımlarının nasıl çalısabilecegini göstermek.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 26 Tem 2008, 03:54

su linux a Unix derslerimden beridir hic isinamadim , hele hele java programini ögrendigim sirada linux kullanmak zorundaydik ki sirf bu yüzden ne javayi ögrenebildim nede linux a isinabildim
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3
İletişim:

Mesaj gönderen RealKiss » 26 Tem 2008, 11:23

Bence Mac Os Linuxtan Daha İyidir. Ben Mac Os'u Seviyorum. Yaklasık 3-4 Ay Önce Apple PowerBook G4 Kullanıcısdım ve Memnundum. Ama Maddi Durumumum Yetersizliginden Dolayi Satmak Zorunda Kaldim. Verilen Fiyat Teklifide Gözüme İyi Gelince Sattim :)