Vista gerçekleri ve XP fanlarına Mojave tuzağı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Vista gerçekleri ve XP fanlarına Mojave tuzağı

Mesaj gönderen uçs » 26 Tem 2008, 02:36

Microsoft'un baslattıgı karsı reklam kampanyasında 2. hamle: XP kullanıcılarını tuzaga düsürmek !

Microsoft'un rakiplerine karsı geçtigimiz günlerde baslattıgı agresif reklam kampanyasının ikinci duragı ile ilgili çok ilginç iddialar ortaya atılıyor. News.com'un iddiasına göre bu kez hedefte Windows XP kullanıcıları var. Kullanılan yöntem ise biraz garip...

İddiaya göre Microsoft, San Fransisco'da Vista'yı begenmedigini söyleyen bir grup Windows XP kullanıcısına kod adı "Mojave" olan yeni bir isletim sistemini test ettiriyor. Kullanıcıların yüzde 90'ı yeni isletim sisteminden çok etkilendiklerini söylüyor. Testin sonunda ise, kullanıcılara test ettikleri isletim sisteminin aslında Vista oldugu, Mojave kod adlı bir isletim sisteminin gerçekte var olmadıgı açıklanıyor. Tabi bu arada test süreci dakika dakika filme alınıyor ve kayıtlar da muhtemelen reklam kampanyasının ikinci ayagında kullanılacak.

Microsoft'tan Bill Veghte, Vista'ya duyulan antipatinin aslında Vista'dan degil, özellikle Apple tarafından yürütülen reklam kampanyalarından ve basında çıkan taraflı yorumlardan kaynaklandıgını söylüyor. Zaten Microsoft'un baslattıgı karsı reklam kampanyasının amacı da bunu gösterebilmek. Bakalım ilerleyen günlerde "Mojave" sandıkları Vista'yı kullanan ve ne kadar memnun kaldıklarını heyecanla anlatan XP kullanıcılarını seyretme imkanı bulabilecek miyiz?

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 26 Tem 2008, 03:52

millete vista satmak icin baska kelime ve reklam oyunlarina basvursunlar , bende onlardan kendi calisanlarinin internete sizmis olan sirket ici yazismalarinda, vista icin ne dediklerini tekrar etmelerini isterim
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free