Hackerlar DNS açığı yakaladı, dünyayı ele geçirecekler !

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Hackerlar DNS açığı yakaladı, dünyayı ele geçirecekler !

Mesaj gönderen uçs » 25 Tem 2008, 18:03

Resim
"Hacker"ların, acilen önlem alınmazsa dünyayı ele geçirmesini dahi saglayacak ciddiyette bir DNS açıgını yakaladıkları duyuruldu. Yazılım mühendisleri panikte.

Alan Adı Sistemi'nde (Domain Name System - DNS) mühendislerin sebep oldugu bir açık, bütün dünyanın basına bela olmak üzere.

Geçtigimiz ay bilgisayar korsanları tarafından kesfedilen açık, korsanların önbellek dosyalarında saklanan veriyle oynaması anlamına gelen "önbellek zehirlenmesi"ni ve "phishing", yani kullanıcı adı ve sifreyle girilen sitelerin ana sayfalarını dolandırıcıların sunucularında saklanan sahte ana sayfalara yönlendirerek kullanıcı adı ve sifre çalınması eylemlerini son derece kolaylastırıyor. Açıgı suistimal edecek bir kod ise çarsambadan beri ortalıkta dolasıyor.

Korsanların silahlanmakta oldugunu ve ciddi bir saldırı planladıklarını belirten mühendisler, altı ay önce kesfedilen açıgın bir ay önce korsanlar tarafından ögrenildigini, agızdan agıza yayılmaması ve bir savunma yöntemi gelistirilmesi için de bu süre içinde kimseye detaylı bilgi verilmedigini söylediler.

Açıgı bulan güvenlik uzmanı Dan Kaminsky ve ekibinin açıgı "yamamak" için gelistirdigi "yama" yazılım, doxpara.com adresinden indirilebiliyor. Aynı adresten, bilgisayarın bu hataya karsı zayıf olup olmadıgı da test edilebiliyor. Yetkililer, bu yamanın bir tür emniyet kemeri oldugunu anlatarak, tüm internet kullanıcılarını bilgisayarlarını korumaları konusunda uyardı.Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 28975
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen velociraptor » 25 Tem 2008, 19:31

Kod: Tümünü seç

http://www.doxpara.com/
Check my DNS ye tiklayin
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4
Mesajlar: 3238
Kayıt: 23 Nis 2008, 15:57
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen modestus » 26 Tem 2008, 00:01

tıkladım birsürü yazı çıktı.???

Cevapla