Uzaylılar neden hep ABD de ortaya çıkıyor?

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
enesoe
Byte2
Byte2
Mesajlar: 87
Kayıt: 06 Tem 2008, 19:50
Konum: tourniL

Uzaylılar neden hep ABD de ortaya çıkıyor?

Mesaj gönderen enesoe » 24 Tem 2008, 20:37

Resim
TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi, vatandastan gelen ilginç UFO ve astronomi sorularını açıkladı.

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevi (TUG) görevlileri, bilimsel çalısmaların yanı sıra vatandaslardan gelen ilginç soru ve yorumlara da cevap veriyor.

TÜBİTAK Ulusal Gözlemevinde görevli Basuzman, Arastırmacı Dr. Tuncay Özısık, yaptıgı açıklamada, vatandasların, gökyüzünde gördükleri cisimleri sormak veya gökbilimle ilgili merak ettikleri konuları danısmak için kendilerini telefonla aradıklarını veya e-posta yoluyla sorularını yönelttiklerini söyledi.

Bu sorulara bilimsel yanıtlar vermeye çalıstıklarını ifade eden Özısık’a göre, vatandasların büyük bölümü tanımlanamayan uçan nesneler olan UFO ve dünya dısı yasam ile ilgili sorular yöneltiyorlar.

Zaman zaman vatandasların yaptıkları amatör çalısmaların yanı sıra günümüz bilimsel gerçeklerine uymayan, eksik veya yanlıs bilgiden kaynaklanan bazı iddialarla da karsılastıklarını anlatan Özısık, “Bir yılın 365 degil de 366 gün” oldugunu iddia edenlerin yanı sıra “Dünya’nın yörüngesi elips olamaz, elips olsaydı Dünya Günes’e yaklastıgı zaman havanın çok sıcak olması, uzaklastıgında da çok soguk olması gerekirdi”, “Dünya’nın dönme ekseninde büyük bir kayma olmus olmalı” gibi soru-cevaplarla karsılastıklarını bildirdi.

Kaynak: CHIPCevapla