HP den masaüstü sanallaştırma atağı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
enesoe
Byte2
Byte2
Mesajlar: 87
Kayıt: 06 Tem 2008, 19:50
Konum: tourniL

HP den masaüstü sanallaştırma atağı

Mesaj gönderen enesoe » 24 Tem 2008, 11:24

Resim
HP, sektörün en genis kapsamlı sanal is teknolojisi çözümlerini sunmak üzere yazılım çözümlerini genislettigini ve yeni isbirlikleri kurdugunu açıkladı.

HP’nin Citrix-Ready ince istemcileri ve blade PC ürünleri, simdi Citrix XenDesktop ile birlikte sunuluyor. VMware, Inc. tarafından da onaylanan bu ürünler, VMware Sanal Masaüstü Altyapısı ile uyumlu çalısıyor.

HP ayrıca, istemci sanallastırma çözümleri arasında en zengin medya deneyimlerinden birini sunmak üzere Uzaktan Grafik Yazılımı (RGS) teknolojisini de genisletmeyi planlıyor.

HP’nin masaüstü sanallastırma çözümlerinden olusan kapsamlı uzaktan istemci çözümleri portföyünde sunlar yer alıyor: ince istemci serisi, blade PC’ler ve is istasyonları, HP Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI), HP Görüntü Yöneticisi ile birlikte HP duraksız istemciler, uzaktan uygulama, yönetim yazılımı ve hizmetler. HP Uzaktan İstemci Çözümleri, kurumsal müsterilere, bilgi islem donanımını ve hassas verileri veri merkezi içinde merkezilestirmek suretiyle, hem güvenlik risklerini, hem de yönetim ve destek maliyetlerini ciddi oranda azaltmada yardımcı oluyor.

IDC yetkililerinin konu hakkındaki açıklaması söyle: “IDC olarak, masaüstü sanallastırmada erken bir çıkısa sahitlik ediyoruz. Bu egilimin, önümüzdeki 12-18 ayda hızlanacagını tahmin ediyoruz. Bu teknolojiyi benimsemeyi düsünen sirketlerin, bütün ag genelinde güvenilir ve uygun bir kullanıcı deneyimi saglamaları gerekiyor. HP, bu ihtiyaçlara, kendi IP ve stratejik ortaklıkları aracılıgıyla yanıt veriyor. Söz konusu ortaklıklar, donanım ve yazılımı sektörel güvenle birlestirerek, bu teknolojiye yatırım yapmadan önce güvence arayan firmaları kendine çekiyor.”

Masaüstünden veri merkezine kapsamlı çözümler
HP’nin ince istemcileri ve blade istemci çözümleri, Citrix ortamlarında uzun zamandır kullanılıyordu. simdi, sirketin tüm ince istemci, blade PC ve is istasyonu portföyü, basit ve güvenilir bir Citrix deneyimi için “Citrix Ready” (Citrix’e Hazır) olarak adlandırıldı.

HP ince istemcileri, aynı zamanda yeni Citrix XenDesktop cihaz programı için de onay aldı. Buna göre, HP Compaq t5730 İnce İstemci, XenDesktop “Appliance Plus” deneyimi ve onaylı Citrix Ready for Citrix Password Manager™, Citrix XenApp (Citrix Presentation Server™ 4.0 ve 4.5) ve Citrix XenDesktop sunuyor.

Citrix XenDesktop, isletmelere, veri merkezindeki Windows masaüstüleri sanallastırma ve bunları herhangi bir lokasyondaki ofis çalısanlarının talebi üzerine sunma imkanı veriyor. Bu ise uzak lokasyonlarda çalısan kullanıcılar için esnek ve akıcı bir yazılım mimarisi saglıyor, sanal altyapılar genelinde yüksek hızlı uygulama sunuyor. HP’nin endüstri lideri ince istemcileri ve blade PC’leri, XenDesktop ortamlarını uygulamayı daha kolay, güvenilir ve uygun maliyetli hale getiriyor. Bu da sirketlere, Citrix XenDesktop ve Citrix XenApp çözümlerini güvenle ve kolaylıkla uygulama imkanı veriyor.

HP ayrıca, seçilmis HP ProLiant ve HP BladeSystem platformlarında Citrix XenServer’ın yanı sıra HP Select ve Enterprise Edition of Citrix XenServer için de destek saglıyor. Citrix müsterileri, HP StorageWorks dizilerini ve HP ProLiant sunucuları kullanarak, yeni sanal makineleri kolay ve güvenilir bir biçimde uygulayabiliyor ve teknoloji altyapılarını optimize edebiliyorlar.

HP’nin ince istemci portföyü, VMware sertifikasyon programı için de tümüyle test edildi ve onaylandı. Müsteriler, bu sertifika sayesinde, VMware sanal masaüstü platformunun kolayca uygulanması, yönetilmesi, ayrıca esnek ve açık platformunun ve güvenilirliginin sunulması konusunda HP ince istemcilere güvenebiliyorlar.

HP sanallastırma portföyünün genisletilmesiyle, yakın geçmiste Citrix, VMware ve Microsoft ile yapılan ProLiant iVirtualization ortak girisimi de güçleniyor. Bu girisim kapsamında, müsterilerin mevcut sunucu yönetimi araçları kullanılarak, sanallastırma teknolojisi, HP ProLiant ve BladeSystem platformlara dogrudan entegre ediliyor. Bunun gibi, bir sunucu çalıstırıldıgında, otomatik olarak ve anında, tam özellikli bir sunucu sanallastırma ortamı seklinde yapılandırılıyor. Bu da isletmelere sunucu sanallastırmayı daha hızlı ve kolay benimseme imkanı veriyor.

Zengin multimedya deneyimler
HP, ileri düzey multimedya teknolojisine daha fazla yatırım yapacagını da açıkladı. HP Laboratuvarları’nda, söz konusu teknoloji kullanılarak HP Uzaktan Grafik Yazılımı (RGS) yaratılmıstı. HP simdi de lider sanallastırma yazılımı firmalarıyla birlikte çalısarak, ince istemcilerden ya da diger uzak cihazlardan erisilen zengin multimedya deneyimini artırmayı amaçlıyor.

HP, is ortaklarıyla birlikte, kurumsal PC kullanıcılarına hizmet veren büyük sanal masaüstü uygulamalarda daha fazla video performansı, birlikte islerlik ve ölçeklenebilirlik için çözümler gelistirecek.

HP RGS, global isletmelerin karsılasabildigi mesafe engelini asmaya yardımcı olan, isbirligine dayalı uzaktan çalısma modelini destekliyor. Böylece, uzak istemci ortamlarında, yerel masaüstü deneyimiyle esdeger zengin kullanıcı deneyimleri sunuyor. İnternet erisimi olan herhangi bir fiziksel lokasyonda bulunan profesyoneller, HP RGS sayesinde birlikte çalısabiliyor ve flash animasyon, video, donanım olarak hızlandırılmıs 2D ve 3D uygulamalar dahil multimedya içerige daha güvenli erismek suretiyle gerçek zamanlı kararlar alabiliyorlar.

RGS yazılımı, görüntünün karmasıklıgıyla birlikte büyüyen kullanıcı verileri ya da grafik komutları göndermek yerine, uzak ya da “sanal” sistemin masaüstü görüntüsünü alıyor ve standart bir ag üzerinden yerel ince istemcideki bir pencereye aktarıyor. Bu aktarım esnasında, metin, dijital görüntü ve yüksek çerçeve hızına sahip video uygulamaları için özel olarak tasarlanmıs görüntü sıkıstırma teknolojisini kullanıyor.

Kaynak:TeknoblogCevapla