AMIMON, Motorola, Sony gibi şirketler bir araya geldi...

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
enesoe
Byte2
Byte2
Mesajlar: 87
Kayıt: 06 Tem 2008, 19:50
Konum: tourniL

AMIMON, Motorola, Sony gibi şirketler bir araya geldi...

Mesaj gönderen enesoe » 23 Tem 2008, 19:40

Resim
HD/HDMI sektörünün el yordamıyla ilerlemesini seneler boyu izledikten sonra, bir takım mega sirketler bu teknoloji üzerine olan ilgilerini birlestirmeye ve bir standart gelistirme çalısmalarında ortak hareket etmeye karar verdi.

WHDI standardının yaratıcısı AMIMON Motorola, Samsung, Sony ve Sharp gibi sirketlerle güçlerini birlestirdi. Bu grup bir yerlesim biriminde odalar arası ses, görüntü ve otomasyon baglantısı için genis kapsamlı bir endüstriyel standart üzerinde çalısacak. Bu çalısma sırasında Wireless Home Digital Interface (Kablosuz Dijital Ev Arayüzü) teknolojisinden de faydalanılacak.

Alınan bilgilere göre grubun 2009′a gelmeden önce bir standart üzerinde çalısmaları tamamlaması bekleniyor, ancak hepimiz biliyoruz ki bu gibi seyleri hasıraltı etmek oldukça kolaydır. Yine de burada asıl amaç, “mevcut WHDI teknolojisini genisleterek sıkıstırılmamıs HD video ve sesi; LCD TV, plazma TV, multimedya projektör, AV receiver, DVD ve Blu-ray oynatıcı, set-top-box, oyun konsolu ve bilgisayarlar arasında iletmek.”

Kaynak: EngadgetCevapla