Explorer Giriş Sayfanız Esir mi Alındı ? (resimli anlatım)

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
LOST
Kıdemli üye
Kıdemli üye

Explorer Giriş Sayfanız Esir mi Alındı ? (resimli anlatım)

Mesaj gönderen LOST » 23 Tem 2008, 16:21

Resim

Explorer'imizin giris sayfası yukarıdaki resimde görüldügü gibi istenmeyen bir web adresi tarafından ele geçirilmis ise, ve IE ayarlar menüsündeki ana sayfa giris pencereleri yine bu istenmeyen web adresi tarafından yukarıdaki gibi kilitlenerek degistirilemez konuma getirilmis ise, hiç panik yapmanıza gerek yok. Asagıda anlatılanları adım adım uygulayacak olursanız, explorer giris sayfanızın yönetimini tekrar geri alabilirsiniz.

Sırasıyla Yapılması Gerekenler :

Öncelikle BAsLAT menüsünden ÇALIsTIR uygulamasını baslatınız.
Ardından açılan pencereye ''gpedit.msc'' yazarak ''Grup İlkesi'' isimli menüye geliniz. Daha sonra ''Kullanıcı Yapılandırması'' sekmesi altında bulunan asagıdaki sekmeleri tek tek tıklayarak ''İnternet Explorer'' bölümüne kadar ulasınız.

Resim
Resim
Resim

Tüm bunları yaptıktan sonra karsınıza asagıdaki pencere gelecektir.
Bu menünün sag tarafında bulunan '' Giris Sayfası Ayarları Degisimini Devreden Çıkar'' seçenegini mouse ile çift tıklatınız.

Resim

'' Giris Sayfası Ayarları Degisimini Devreden Çıkar'' seçenegini tıkladıktan sonra karsımıza asagıdaki pencere çıkacaktır. O penceredeki ''Devre Dısı'' seçenegini isaretleyip TAMAM butonuna tıklayarak ''Grup İlkesi'' menüsünden çıkınız.

Resim

Asagıdaki resimde görüldügü gibi Explorer giris sayfamızı kurtardık ve yine kendimizin tercihlerinden biri olan web adresini girerek durumu düzelttik. Hadi geçmis olsun.

Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 23 Tem 2008, 16:29

vaaayy kimleri görüyorum buralarda...bunlar dah önceden verilmisti sevgili astsubay LOST bey. kilit vuracaktım da neyse simdi bulamadım linkini kalsın hadi....
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.

Kullanıcı avatarı
LOST
Kıdemli üye
Kıdemli üye

Mesaj gönderen LOST » 23 Tem 2008, 16:47

kilitle sen sayın admin bey baska yerden acmasını bilirim kilitci derlerdi cokkk eskiden bana :)

bende bulamadım varsa silelim pasam adminin vurdugu yerden gül bitermisssssss

Kullanıcı avatarı
dnzbzkn
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen dnzbzkn » 23 Tem 2008, 19:02

3 msj üst üste atmıssınız,bölüm modu durumu düzeltebilirmi?
-(Rorschach)-

Resim

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 23 Tem 2008, 19:26

öncelikle sevgili özgür abimizin internetinde bir sorun oldu sanırım bazen bu tip seyler olabiliyor. özgür abimiz daha önceden bu forumda adminlik yapmıs biridir. gereken sekilde düzenlenmistir. kendisini çok yakından tanıdıgım için ve ne yaptıgını bildigim için uyarılacak bir durum söz konusu olmamıstır. ayrıca beni uyarıdgınız içinde tesekkürler sevgili dnzbzkn
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.

Kullanıcı avatarı
dnzbzkn
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen dnzbzkn » 23 Tem 2008, 19:30

yanlıs anlamayın,3 msj tabikide kendi istegi dısında ard arda gönderilmis olabilir.ben sadece gereken yapılsın diye msj yazmıstım,düzeltmeniz iyi oldu :wink:
-(Rorschach)-

Resim

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 23 Tem 2008, 19:59

Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free