format atarken donuyor

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
technozafer
Bit
Bit

format atarken donuyor

Mesaj gönderen technozafer » 19 Tem 2008, 15:18

bilgisayar format a baslıyor bir süre sonra donuyor. çözüm için yaptıgım islemler söyle xp cd sini degistirdim olmadı. cd-rom u degistirdim olmadı. hard disc e low level format attım olmadı.
sorun bad sector olabilir mi ? eger öyleyse hiç ugrasmadan hard disc alayım. yada bu sorun nerde bi el atın kardesler :cry: :cry:

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 19 Tem 2008, 18:14

hdd yi çıkarın bir baska bilgisayarda format atın ama xp cdsi ile degil normal olarak format atın. biçimlendir deyin sonra geri makinanıza takın format islemini bastan alın.
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.

Kullanıcı avatarı
technozafer
Bit
Bit

Mesaj gönderen technozafer » 19 Tem 2008, 19:01

1 masaüstüm 1 notebook um var notebook a baglayamam o hard disc i. baskasının bilgisayarında da ugrasmak istemiyom bozulur falan. hard disc simdi biçimlenmemis bos vaziyette. sorun hard disc mi? 5 senelik hard disc.

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 19 Tem 2008, 19:05

olabilir kesin bir sey söyleyemem bence formatlama biçiminde kaynaklanıyor olabilir bu yüzden bir baskasının kinde atarsanız daha yi olur partitiona zarar vermisseniz bunu ancak bu sekilde düzeltirsiniz. yapmaznı gereken sadece takma baska bir sey yapmazyın masaüstünü gördükten sorna hdd yi biçimlendir deyin yeterli
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.