Plastik kahve pişiriciler toplatılıyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Plastik kahve pişiriciler toplatılıyor

Mesaj gönderen uçs » 17 Tem 2008, 17:17

Sanayi ve Ticaret Bakanlıgı Sanayi Genel Müdürlügü tarafından alınan karar geregi elektrik soku riski bulunması nedeniyle piyasadaki plastik mini kahve pisiriciler toplatılıyor.

Edinilen bilgiye göre, Avrupa Birligi mevzuatı çalısmaları kapsamında Sanayi ve Ticaret Bakanlıgı Sanayi Genel Müdürlügü elektrik soku riski bulunması nedeniyle plastik mini kahve pisiricilerin toplatılmasını kararlastırdı.

81 il Sanayi ve Ticaret il müdürlüklerine gönderilen yazı üzerine Sinop'ta ekipler piyasada bulunan söz konusu ürünlerine toplanması basladılar.

Sinop Sanayi ve Ticaret İl Müdürü Hayati Yasar, marka ve modelini bakılmaksızın elektrik soku riski bulunan ısıtıcıların toplatıldıgını belirterek, çalısmanın Avrupa Birligi Hızlı Alarm Bilgi Sistemi-Rapex (sakıncalı ürünler) kapsamında yapıldıgını söyledi.

Toplatılma isleminin diger illerde de gerçeklestirildigini belirten Yasar, söz konusu ısıtıcıların sakıncalı oldugunun TSE tarafından da onaylandıgını vurguladı.

Bu arada, Sanayi ve Ticaret İl Müdürlügü ekipleri tarafından piyasadan toplanan ısıtıcıların imha edilecekleri bildirildi.

Kaynak: Zaman.com.trCevapla