Simpson hayranları dikkat!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Simpson hayranları dikkat!

Mesaj gönderen uçs » 15 Tem 2008, 18:18

Resim
Eger siz de Simpson ailesinin her bölümünü kaçırmadan izlediyseniz, yeni çıkan bir trojan tam olarak sizi hedefliyor olabilir. Almanız gereken önlem haberimizde.

Ülkemizde de yayınlanan ve her yastan insana farklı sekilde hitap etmesiyle yıllar içinde bir fenomene dönüsen The Simpsons, birçok fanatik de kazandı. Serideki her ayrıntıyı takip edenler de, 2003 yılındaki bir bölümde Homer Simpson'ın e-posta adresini chunkylover53@aol.com olarak verdigini hatırlayacaktır.

En Hain Trojan

Yıllar sonra aynı adres, çok daha karanlık bir is için tekrar gün yüzüne çıktı. Kullanıcılara bir e-posta gönderen chunkylover53, özel bir Simpsons bölümünün indirme baglantısı oldugunu iddia ettigi bir link içeriyor.

Bir EXE dosyasını açan baglantıya tıkladıgınızda ise, sisteminizi yavaslatacak ve sık sık çökmesine neden olacak bir Truva atı bilgisayarınıza yüklenmis oluyor.

Diger bir deyisle, Homer Simpson'un hatırası da olsa, chunkylover53 adıyla gelen e-postaları açmadan silmenizde fayda var.

Kaynak: ShiftDelete.Net

Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen Bekir 65 » 16 Tem 2008, 01:24

bilgi icin tesekkürler

Kullanıcı avatarı
Unde®minE
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen Unde®minE » 16 Tem 2008, 19:51

ben o bölümü hatırlıyorum ögrenmem iyi oldu tesekkürler :D
-Death Note'a yüzünü görmek şartıyla ismi yazılan insan ölür. İsmi yazıldıktan sonra 40 saniye sonra ölüm nedeni, ölüm nedeninden 6 dakika 40 saniye sonra detaylar yazılabilir.

Kullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3
İletişim:

Mesaj gönderen RealKiss » 16 Tem 2008, 19:53

Ben daha Hic İzlemedimki :D

Kullanıcı avatarı
Unde®minE
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen Unde®minE » 16 Tem 2008, 19:58

ben cnbc-e'den baska kanal izlemedigim için haliyle ordaki dizileri en az bir kere izleyip görmüslügüm vardır..simpsonlar bir sehir efsanesi gibi bir sey :) bütün bölümlerini izlemesemde bu bahsedilen bölümü izledigimi hatırlıyorum :D
-Death Note'a yüzünü görmek şartıyla ismi yazılan insan ölür. İsmi yazıldıktan sonra 40 saniye sonra ölüm nedeni, ölüm nedeninden 6 dakika 40 saniye sonra detaylar yazılabilir.

Kullanıcı avatarı
N2O
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen N2O » 16 Tem 2008, 21:15

bir kaç kere izledim bölüm bölüm izleyince çok saçma birsey.
ama sineması iyiydi...
Arzulanandan ziyade arzu etmeye aşığız...