Ses kaydinda kalite

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 28823
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Ses kaydinda kalite

Mesaj gönderen velociraptor » 15 Tem 2008, 06:09

Soru:
simdi mikrofondan sesi kaydediyorum ama dinledigim zaman o ses hiçde benim sesime benzemiyor , çocuk sesi gibi birsey. Bu sırf bende degil çogu kiside denedik yine aynı. Acaba stüdyo da falan mı olması gerekiyor o sarkılarda ki gibi sesler için yoksa evde kendi imkanlamızlada yapabilirmiyiz?

Cevap:
Bu sizin preamp ve mikrofonunuzdan ayrıca converterdan kaynaklı ,Preamp mikrofondan gelen sesi line seviyesine yükseltir. Yani duyulcak hale getirir bu olmadan nerde ise ses duymazsınız . Ancak bu devreler çok pahalıdır yapımı ve natural olmasını saglamak zordur. Bu yüzden ucuz preamplar sesi bozar.

Sesi alma kalitesi mikrofona baglıdır. mikrofon sesi analog sinyallere Çeviren alettir. Buda 3 ytl oldugu gibi 13bin ytl'yede bulmanız mümkün. Farkları sesi natural almaları.Dandik Mikrofon elbet sesi kötü alıcak ve degistircekdir.

Converter sorunu olabilir. Yani mikrofondan preampa preampdanda dijital sinyale çevirlir. Buda kötü dönüstürme durumunda ses bozulur.

Pei yapabileceginiz bedava birseyler yokmu elbetteki var: MixVibes Programını Öneririm. Ses Kaydını Normal ßi sekilde al. Daha Sonra MixVibes Programını aç. Aldıgın Ses Kaydını Mixvibes'a sürükle. Orda Pitch diye ßirsey göreceksin. Aldıgın ses kaydını çalmaya ßasla. Pitch dengeleyicisini Yukarıya dogru sürükle. Kendi Ses tonunu ßuldugunda onu saßitle. Record ßutonuna ßas ve aldıgın ses kaydını ßastan çal. Ancak Vaw Dosyası olarak kaydedecektir. Eger Mp3 formatına Çevirmek istiyorsan sana FREE HI-Q Recorder Programını Öneririm. AYrıca MixVibes sayesinde Ses kalitesinide ßihayli yükseltmek mümkün. Tamamen ßedava
Download:

Kod: Tümünü seç

http://rapidshare.com/files/100809804/MixVibes_DVS_6.363.rar
ALINTIDIR
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you freeKullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1234
Kayıt: 06 Nis 2006, 16:30
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Mesaj gönderen editci » 15 Tem 2008, 09:45

Resim

ses kartının ayarlarından resimdeki gibi ayarı yapın. alttaki ayar seste bir bozulmaya ve net çıkmamasına sebep oluyor. her kartın ayarı böyle degildir ama çok kisinin basına geldiginden buna benzer ayar tüm kartlarda vardır.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 28823
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen velociraptor » 15 Tem 2008, 15:46

ilave icin tesekürler
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Cevapla