Windows 7 yi beklerken onlar 8 üzerinde calisiyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Windows 7 yi beklerken onlar 8 üzerinde calisiyor

Mesaj gönderen velociraptor » 15 Tem 2008, 05:26

RedHawk ve MinSafe Windows 8'e giden yol

Microsoft'un isletim sistemi hızına yetisene ask olsun: Midori ile ilgili ilk detaylar ve Windows 8.
Gelistirme süreci: Yeni nesil isletim sistemi üzerinde çalısmalar devam ediyor.
Microsoft kapalı kapılar ardında Midori isminde, Windows 7'nin halefini miras alacak olan bir isletim sistemi üzerinde çalısıyor. simdiyse Microsoft-uzmanı Mary-Jo Foley yeni detayları açıga çıkardı.

Foley weblogunda Midori'yi özellikle programcılar için enteresan kılacak olan RedHawk ve MinSafe adındaki iki bilesenden bahsediyor. RedHawk, gelistirici araçlarına ait yeni Managed Code'un ismi, MinSafe ise Windows tarafındaki zıtlıgı temsil ediyor. Midori gelistiricileri Windows'un geri uyumluluguna dikkat etmek zorunda kalmayacaklar, bilakis isletim sistemini temelden itibaren yeniden tasarlayacaklar. Böylece Windows-tarihinden kalma eski yüklerin sırtlanılmasına gerek kalmayacak. Sonuç: Midori daha esnek, stabil ve bu sayede rekabete daha elverisli olacak.

Foley'in bildirdigine göre RedHawk ve MinSafe, Windows 8'de, yani Windows 7'nin halefinde de kullanılacak. İlk bilgilere göre Windows 8 üç ya da dört sene içinde çıkabilir.

ALINTIDIR
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
editci
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen editci » 15 Tem 2008, 09:19

yuh yani. bu duyulduktan sonra windows 7 satmaz ki. bizim halkımızda her zaman son model hastalıgı vardır. eger duyulursa windows 7'nin pabucu dama atlır.

Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen Bekir 65 » 15 Tem 2008, 14:11

vallaha yuh yani, daha 7 yi cikarmadilar 8 e basliyorlar... Bence Microsoft cok sacmaylio.. Dünyanin en caliskan Sirketi... :roll: Böyle bisi görmedim hayatimda :) Bunlar Win 8 ile ugrasirkene XP ye göz atisinlar....

Kullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3
İletişim:

Mesaj gönderen RealKiss » 15 Tem 2008, 18:10

Artık Linuxami Gecelim Pardusami

Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen Bekir 65 » 16 Tem 2008, 01:25

RealKiss yazdı:Artık Linuxami Gecelim Pardusami
yok ya daha beter :wink: Biz XP mizde kalalim bence arkadaslar :)