Sevdiklerinizi küpün içinde saklayın

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Sevdiklerinizi küpün içinde saklayın

Mesaj gönderen uçs » 15 Tem 2008, 01:42

Resim

Japon arastırmacılar, insanların yakın bir gelecekte sevdiklerinin üç boyutlu minik bir kopyasını büro masalarının üstünde ya da avuçlarının içinde görebileceklerini belirtti.

Japon Ulusal Bilisim ve İletisim Teknolojileri Enstitüsünden arastırmacı Shunsuke Yoshida, çalısmalarının nihai amacının, insanda "minik bir kisiyi" elinde tutuyormus duygusu yaratmak oldugunu belirterek, su anda yüzlerinden üçünde, bir sahneyi ya da bir kisiyi suratından, soldan veya sagdan gösteren bir "ekranlı küp" üzerinde çalıstıklarını kaydetti.

"Bugün büro masanızın üzerine esinizin gülümseyen fotografını koyabilirsiniz, yarın ise onu bir küpün içinde kahkaha atarken, hem de profilden görebilirsiniz" diyen Yoshida, su anda bu gelecegin cihazının görüntüyü üç boyutlu olarak pek net gösteremedigini, ancak hedeflerinin hareketli bir sahneyi gerçek anlamda optik yanılsamaya yol açacak çözünürlükte göstermek oldugunu belirtti.

Japon arastırmacılar, insanların bir sevdiklerinin minyatür bir kopyasını önlerinde gösterecek ve altı yüzünde net bir görüntü olusturabilecek bir küp yaratma hedeflerine üç yıl içinde ulasmayı umuyor.

Kaynak: internethaber.com / AA

Kullanıcı avatarı
Unde®minE
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen Unde®minE » 15 Tem 2008, 11:47

ya ben anlamadım...diyelim ki o küpte ben varım... ama kopyam.o küpün içindeki ben evde ne yapıyorsam aynısını mı yapıyor.yoksa 3-5 video kayıt edip sürekli onu mu tekrarlıyor .. kafam karıstı :D
-Death Note'a yüzünü görmek şartıyla ismi yazılan insan ölür. İsmi yazıldıktan sonra 40 saniye sonra ölüm nedeni, ölüm nedeninden 6 dakika 40 saniye sonra detaylar yazılabilir.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 15 Tem 2008, 14:51

elbetteki hayir , o bir hologram olacak sanirsam , gercek sen ile ilgisi yok
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
Unde®minE
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen Unde®minE » 15 Tem 2008, 15:40

iyi o zaman :D yoksa insanın aklına kötü seyler geliyor :(
-Death Note'a yüzünü görmek şartıyla ismi yazılan insan ölür. İsmi yazıldıktan sonra 40 saniye sonra ölüm nedeni, ölüm nedeninden 6 dakika 40 saniye sonra detaylar yazılabilir.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 15 Tem 2008, 15:44

fakat gercek hayatlarimizin birer hologram olabilecegi ihtimali var , yani bizler su an küpün icindeyiz bizi gözetleyenler var ayrintilar icin bakiniz:
viewtopic.php?p=165296
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3
İletişim:

Mesaj gönderen RealKiss » 15 Tem 2008, 18:07

Ben Küp Yerine Top İstiyorum.. Benim Kankayı Koysunlar İçine Yuvarlansin Yanimda hahaha hahaha hahaha