Klavyesiz laptop

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Klavyesiz laptop

Mesaj gönderen uçs » 14 Tem 2008, 02:02

Bu laptopun gerçek bir klavyesi yok.

Resim

Bir süre önce "One Laptop Per Child" (OLPC) Vakfı'nın yeni bir model üzerinde çalıstıgından ve bu yeni modele XO-2 adının verileceginden bahsetmistik. İste aynı XO-2, yeni adına da kavusarak resmi olarak basına tanıtıldı.

Yapılan tanıtıma göre iPhone ve benzer tasınabilir cihazlarda bulunan dokunmatik ekranlar gelecek nesil dizüstülere transfer olabilir. Bir İtalyan tasarım ajansıyla Amerikalı bir firmanın ortaklasa gelistirdigi konsept dizüstü bilgisayar alısılagelen tus takımı yerine dokunularak aktive edilen ikinci bir ekrana sahip.

İlk kez "One Laptop Per Child" - Her Çocuga Bir Dizüstü Vakfı'nın düzenledigi bir basın toplantısında görücüye çıkan ve adının V12 olmasına karar verilen tasarımda çift LCD ekran bulunuyor. Çelik ve fiberden üretilmis prototip cihazın ikinci ekranı gerektiginde bir "soft" klavyeye dönüsebiliyor. Amerikalı üreticinin kimligi simdilik gizli tutulurken projenin beklendigi gibi gitmesi halinde dizüstünün 2010 yılında piyasada olacagı gelen haberler arasında. Ancak fiyatının 75 Dolar olacagı söylentileri henüz bir kesinlik kazanmıs degil...


Kaynak: Chip OnlineCevapla