Deprem olacağı 10 saat önceden tespit edildi

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Deprem olacağı 10 saat önceden tespit edildi

Mesaj gönderen uçs » 12 Tem 2008, 03:18

Resim
Amerikalı bilim adamları depremle ilgili yürüttükleri çalısmada ilerleme kaydederek 3 büyüklügündeki bir depremi gerçeklesmeden 10 saat önce tespit ettiler.

Arastırma için Türkiye'deki "Kuzey Anadolu Fayı"na benzetilen ABD'nin California Eyaleti'ndeki "San Andreas Fay Hattı"na yerlestirilen aygıtlar iki farklı depremi önceden haber verdi.

3 büyüklügündeki bir deprem 10 saat önceden belirlenirken, 1 büyüklügündeki deprem de 2 saat önceden tespit edildi.

Bilim adamları, depremlerden önce yer kabugunda bazı degisimler olustugunu kesfetti.

Arastırmalarını sürdüren sismologlar kesin sonuçlar elde edilebilmesi için bir 20 yıla daha ihtiyaçları oldugunu bildirdiler.

su anki mevcut erken uyarı sistemleri, deprem olacagını ancak birkaç saniye öncesinden haber verebiliyor

Kaynak : Veteknoloji.Com

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 12 Tem 2008, 03:23

Bizzat Amerikada yasamis birinin agizindan dinledigim bir hikaye var , dogrumu , bilemiyorum , bundan 10 yil kadar önce yasadigi kücük sehirde (su an ismini hatirlamiyorum) birden sirenler calmaya baslamis ve deprem olacagi herkesin evini terketmesi gerektigi duyurulmus , bunu duyan bu kisi evini terkedip acik araziye yürümüs , ve duyurudan tam 5 dk sonra 5, küsür siddetinde bir deprem gerceklesmis , (Baazen Bu amerikalilarin bilgilerini dünya ile es zamanli paylasmadigini düsünüyorum)
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3
İletişim:

Mesaj gönderen RealKiss » 12 Tem 2008, 09:02

Konunun Gidisatı Degistirmek İstemem Ama "San Andreas Fay Hattı" Bu Bizim GTA SanAndreas Deilmi :)

Kullanıcı avatarı
N2O
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen N2O » 12 Tem 2008, 11:24

velociraptor yazdı:Bizzat Amerikada yasamis birinin agizindan dinledigim bir hikaye var , dogrumu , bilemiyorum , bundan 10 yil kadar önce yasadigi kücük sehirde (su an ismini hatirlamiyorum) birden sirenler calmaya baslamis ve deprem olacagi herkesin evini terketmesi gerektigi duyurulmus , bunu duyan bu kisi evini terkedip acik araziye yürümüs , ve duyurudan tam 5 dk sonra 5, küsür siddetinde bir deprem gerceklesmis , (Baazen Bu amerikalilarin bilgilerini dünya ile es zamanli paylasmadigini düsünüyorum)
Kesinlikle katılıyorum hocam herseyi kendileri yapıyorlar...

uçs
Petabyte4
Petabyte4

Mesaj gönderen uçs » 12 Tem 2008, 17:06

RealKiss yazdı:Konunun Gidisatı Degistirmek İstemem Ama "San Andreas Fay Hattı" Bu Bizim GTA SanAndreas Deilmi :)
Oyun ismini oradan esinlenmis olabilirler.. :D

Kullanıcı avatarı
Unde®minE
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen Unde®minE » 12 Tem 2008, 17:20

büyük siddetli bir depremi bunlar önceden hissedip kus olup giderler..zararı komsuları görür..ah bu amerikalılar ahh :evil:
-Death Note'a yüzünü görmek şartıyla ismi yazılan insan ölür. İsmi yazıldıktan sonra 40 saniye sonra ölüm nedeni, ölüm nedeninden 6 dakika 40 saniye sonra detaylar yazılabilir.

Kullanıcı avatarı
Re@lite
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen Re@lite » 12 Tem 2008, 17:36

ilim adına güzel bir haber