Kanada'ya 13 bin yıl önce dev bir cisim çarpmış

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Kanada'ya 13 bin yıl önce dev bir cisim çarpmış

Mesaj gönderen uçs » 12 Tem 2008, 03:16

Resim
Amerikalı bilim adamları, 12 bin 900 yıl önce bugünkü Kanada'ya dev bir gök cisminin çarptıgına dair kanıtlar bulduklarını bildirdiler.

Cincinnati Üniversitesi'nden Doçent Ken Tankersley baskanlıgındaki ekip, ABD'nin Ohio ve Indiana eyaletlerinde "West and Indiana" Jeoloji Vakfı ile ortaklasa yürüttügü arastırmalarda elde edilen elmas, altın ve gümüs örneklerinin, bu yöndeki teoriyi dogrular nitelikte oldugunu açıkladı.

Ekibin basında yer alan Tankersley, bulgularının jeofizikçi Allen West'in yaklasık 13 bin yıl önce bugünkü Kanada'ya bir kuyruklu yıldız ya da bir göktası çarptıgı, bunun sonucunda kuzey yarımkürenin büyük bölümünün alevler içinde kaldıgı yönündeki teorisine güçlü destek sagladıgını belirtti.

Arastırmayı West'in teorisini çürütmek için baslattıgını belirten Tankersley, ancak bu amaçla ABD'de inceledigi altın, gümüs ve elmasların, Kanada'daki dev çarpısmayı ve onun genis çaplı etkilerini gösterir nitelikte oldugunu kaydetti.

Kaynak : Veteknoloji.ComKullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 28958
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen velociraptor » 12 Tem 2008, 03:18

Bu kötü haber , Birkere olduysa birkez daha olabilir , basimiza tas yagmasi söylemi pek te yabana atilir cinsten degilmis demekki
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Cevapla