Güvenlik duvarı MS yamasından sonra duruyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek

Güvenlik duvarı MS yamasından sonra duruyor

Mesaj gönderen uçs »

Resim
ZoneAlarm, Microsoft'un son yama gününde yayınladıgı güncellemeden haberdar (!) olamadı...

Microsoft'un en son yama gününde sundugu güncellestirmelerden birisi masaüstü-güvenlik duvarı ZoneAlarm'ı negatif yönde etkiliyor. KB951748 ismindeki yama yüklendikten sonra kullanıcı internete giremiyor.

Güncelleme, Windows dizininde bulunan ve ZoneAlarm'ın da kullandıgı dört dosyayı degistiriyor. Anlasılan o ki, güvenlik duvarı bu dosya degisiminden haberdar olmuyor ve internet baglantısından sorumlu olan dosyaları "manipüle edilen" seklinde derecelendiriyor ve bloke ediyor. ZoneAlarm gelistiricileri bu sorun üzerinde çalısıyorlar.

Çözüm önerileri
KB951748 güncellestirmesini kurmus olan ZoneAlarm kullanıcıları çözüm sunulana kadar , güvenlik duvarının veri tabanını sıfırlamayı deneyebilirler. Bu is için Windows'u Güvenli Mod'da açın (PC açılısı sırasında sürekli F8'e basarak). Sonrasında »C:\Windows\Internet Logs« dizininde »backup.rdb«, »iamdb.rdb« ve »tvDebug.log« dosyalarının yanı sıra »ldb« uzantılı dosyayı da silin ve çöp kutusunu bosaltın. Sisteminizi yeniden baslattıktan sonra ZoneAlarm'ı yeniden yapılandırmanız gerekecek fakat sorun çözülmüs olacak. Eger bu metot ise yaramazsa programı yeniden kurabilir veya ZoneAlarm'da »Firewall | Internet Security Zone« altındaki kaydıracı "Medium" (orta) seviyesine getirin. Tabi bu kesin çözüm olamaz, zira güvenlik duvarı bu ayarda tam performans ile çalısmaz.


Kaynak : Veteknoloji.Com
Cevapla