Açık kaynak gönder DJ !

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Açık kaynak gönder DJ !

Mesaj gönderen uçs » 10 Tem 2008, 17:24

İki kanalı karıstıracagım diye mikserlere tomarla para ödemekten sıkılmıs DJ'lere müjde! Artık açık kaynaklı Aurora var !


Bilgisayarı ile müzik yapmak için aldıgı mikserlere verdigi para ile kendi barını açabilecegini düsünen bilgisayar DJ'lerine müjde! Artık kendi mikserinizi yapabileceksiniz.
Çift kanallı USB beslemeli bir mikser olan Aurora, kanalları kontrol eden iki fader, ve kanallar arası geçisi saglayan bir çapraz fader, 24 potansiyometre ve sekiz ısık dügmesinin tamamını bir PIC 18F4525 mikrokontrol modülü etrafında birlestirmis. Bu ayarda bir mikser için oldukça standart olan bu modüller, Aurora'nın açık kaynaklı olusu sayesinde kendisini "standart bir mikser" sınıfından "yeme de yanında yat" sınıfında tanımlamamıza sebebiyet veriyor.
İsterseniz parası neyse verip satın alabileceginiz bu mikser, eger "kendi isini kendi yapabilecek" kadar delikanlı fakirseniz bütün montaj yönergeleri, devre semaları, malzeme özellikleri ve cihazı kendi kendinize yapmanıza olanak tanıyacak tüm gerekli bilgileri ile kullanımınıza sunuluyor.
Meraklısına videosu da var.Cevapla