Cep telefonuyla alışveriş asıl şimdi başlıyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Cep telefonuyla alışveriş asıl şimdi başlıyor

Mesaj gönderen uçs » 10 Tem 2008, 17:23

Gelecegin süpermarketinden etkileyici hizmet: Cep telefonunuz kasiyere dönüsecek...

Son dönemlerde çesitli teknolojik yeniliklerin gündelik hayata yansımasına çok sık sahit oluyoruz. Bu yeniliklerden biri de, müsterilerin süpermarket alısveris deneyimini oldukça kolaylastıracaga benziyor. Bir Alman süpermarket zinciri, müsterilerin cep telefonlarını kullanarak ödeme yapabilecekleri yeni bir market zincirini tanıttı.

"The Future Store" isimli market zincirinin ilk halkası Düseldorf yakınlarında açıldı. Markete gelen müsteriler, marketin gelistirdigi ücretsiz yazılımı cep telefonunlarına yüklüyorlar ve telefonu kullanarak ürünlerin üzerindeki barkodları kamera yardımıyla tarıyorlar. Böylelikle telefon alınan ürünlerin bir listesini çıkarıyor. Alısverisin sonunda tüm satın alınanları tek bir barkodda toplayan telefon bir cihaza yerlestiriliyor ve toplam fiyat otomatik olarak görüntüleniyor. Daha sonra telefon özel bir cihaza yerlestiriliyor ve ödeme de bu cihaz yardımıyla gerçeklesiyor. Böylece müsteriler kasada uzun kuyruklar olusturmadan ödemelerini yapabiliyor.

Gelecegin marketinin sundugu teknoloji sadece bu kadarla da sınırlı degil. Ortalıkta gezen sevimli bir robot, her satın alınan malın özel yongalar sayesinde stoktan düsülmesi ve hatta satın alacagınız bir içkiyi özel bir sistemle deneyebilmeniz... Bakalım bizler bu tip bir markette alısveris yapmak için ne kadar bekleyecegiz.Cevapla