Çocuklar için özel klima...

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Çocuklar için özel klima...

Mesaj gönderen uçs » 09 Tem 2008, 18:59

Resim
Klimada müsteri beklentileri dikkate alındı. Airfel çocuk odası klimalarını bazı özellikler katarak piyasaya sundu.

Aırfel Genel Müdürü Hasan Önder, çocuklar için özel olarak ürettigimiz antibakteriyel özellikli çocuk odası klimalarında bu yaz 6 bin adet satıs yapmayı hedeflediklerini bildirdi.

Aırfel Genel Müdürü Önder, AA muhabirine yaptıgı açıklamada, 2007 yılı basında müsteri beklentilerine yönelik bir arastırma yaptıklarını ve arastırma sonucunda müsterilerinin çocuklarına yönelik taleplerde bulunduklarını tespit ettiklerini belirtti.

Bunun üzerine, Aırfel Ar-Ge ekibinin çalısmalar yaptıklarını, test çalısmalarının olumlu sonuçlandıgını, Türk tasarımcıları ve mühendisleri tarafından tasarlanarak gelistirilen ve Hendek tesislerinde üretilen çocuk odası klimasının üretimini tamamlayarak kullanıcılara sunduklarını bildiren Önder, çocuk odası için aranan birçok özelligi bir arada sunan klimanın, hem çocuk odalarında konforlu hava yarattıgını hem de üzerinde bulunan tavuk, ayı, yunus, civciv ve kelebek desenleri ile dekorasyonu da tamamladıgını kaydetti.

Çocuk odası klimasının, tamamen antibakteriyel plastik malzemeden üretildigini, 20 derecenin altına düsmeyen ayar sıcaklıgı sayesinde ortamdaki ani ısınma ve sogumaları engelledigini dile getiren Önder, ''Klima, ileri filtreleme sistemiyle, ortama antioksidan özelligi olan vitamin C yayarken, toz, bakteri, küf gibi hava kirleticileri tutuyor, kötü kokuları emiyor. Çocuk odasının havasını özenle temiz tutan çocuk odası kliması, çocukları rahatsız etmeyecek düsük ses seviyesi ile çalısıyor'' dedi.

Kompakt boyutlara sahip klimaların, sevimli karakterler ile süslenmis düz ön panelleri ile oda konseptine uyum sagladıgını da ifade eden Önder, söyle konustu:

''Hendek tesislerinde üretimini yaptıgımız Airfel Çocuk Odası Kliması'nda bu yılki satıs hedefimiz yaklasık 6 bin adet. Satısa sunuldugu andan itibaren klimaya, çocukları konusunda hassas olan anne babalar yogun ilgi gösteriyor. Üretim, satıs ve satıs sonrası asamalarında, gelecek yogun talepleri karsılamaya yönelik tüm çalısmaları tamamlamıs durumdayız.''

KALEM KUMANDA

Önder, yine Aırfel tasarım ekibi tarafından gelistirilen kalem kumandanın Türkiye'de ilk ve tek oldugunu ifade ederek, antibakteriyel malzemeden yapılan kumandanın ekranında saati, oda nemini ve sıcaklıgını gösterdigini, Aırfel'in satmıs oldugu tüm klimaları kumanda edebildigini, alısıla gelen klima kumandalarından çok farklı estetik ve ergonomik bir tasarıma sahip oldugunu dile getirdi.


-PAZAR PAYINI YÜZDE 7 ARTTIRMAYI HEDEFLİYORUZ-


Klima satıslarının genellikle nisan ayının ortasından itibaren yükseldigini, temmuz ayında en yogun dönemini yasadıgını ve agustos ayının 15'den sonra satısların düsmeye basladıgını anlatan Önder, bu tarihlerin iklim kosullarına göre degisiklik gösterebilecegini vurguladı.

Önder, bazı yıllar yaz mevsimi çok sıcak geçtiginden satıslarda patlamalar yasandıgını, bazı yıllar da yaz geç geldigi için satısların normal seyir izledigini, özellikle Akdeniz, Ege ve Güneydogu'da oldukça sıcak geçen yaz aylarında bu bölgelerde satıslarda artıs yasandıgına dikkat çekti.

2007 yılında klima pazarındaki toplam satıs adedinin 1 milyon-1 milyon 200 bin adet arası oldugunu bildiren Önder, ''2008 yılı için tahminiz ise hava sartları ve ekonomik kosullar göz önüne alındıgında, satıs adetlerinde çok fazla artıs olmayacagı yönünde. Airfel olarak 2008 hedefimiz ise farklı dizayn ve çesit alternatiflerimizle split klima pazarındaki yüzde 7'lik payımızı artırmak'' dedi.Kullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3
Mesajlar: 407
Kayıt: 15 Oca 2008, 18:01
cinsiyet: Erkek
Konum: Uşak
İletişim:

Mesaj gönderen RealKiss » 09 Tem 2008, 19:27

Ne Varki Bunda Alalim Normal Bir Klima Yapistir Üsütüne Etiketi :) :) :)

Cevapla