Google'ın casus aracı fena yakalandı !

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Google'ın casus aracı fena yakalandı !

Mesaj gönderen uçs » 09 Tem 2008, 18:56

Çektigi fotograflar nedeniyle mahremiyet tartısmalarına neden olan casus araçlar fotograflandı.Çektigi fotograflar nedeniyle mahremiyet tartısmalarına neden olan casus araçlar fotograflandı.

Google'ın Google Maps uygulamasında cadde seviyesinde fotograf görüntüleri gösteren Street View seçenegi tartısıla dursun, bu kez bahsi geçen fotografları çeken casus otomobillerden biri görüntülendi. Üzerindeki ilginç düzenek nedeniyle hemen fark edilen Opel markalı araç, Londra sokaklarında "görevini yaparken" yakalandı.

Street View çok uzun zamandır tartısılan bir konu olmaya devam ediyor. Gizlilik ve mahremiyet ihlaline neden oldugu düsünülen Street View hakkında çok sayıda vukuat ve sikayetten bahsetmek mümkün. Daha önce bir aile, yüzme havuzlarının fotograflandıgından sikayet etmisti. Minneapolis'in kuzey dogusunda yer alan North Oaks kasabası sakinleri de Street View içerisinde kendi kasabalarını görmek istemediklerini belirtip Google'a karsı bayrak açmıstı. Hatta aracına binerken iç çamasırı görünen bir bayanın tüm dünyaya gösterilmesi de Street View'ın vukuatları arasında sayılabilir. Birkaç küçük Street View gafını galerimizde bulabilirsiniz.

Google ise, ABD'de yaptıgı gibi, Avrupa'da da yüzlerin bulanıklastırılabilecegini, araç plakalarınınsa fotograflardan silinebilecegini söylüyor. Ama her ne olursa olsun, Street View'ın daha çok tartısılacagını tahmin etmek hiç de güç degil...Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 28958
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Mesaj gönderen velociraptor » 09 Tem 2008, 19:42

Zamanla oturacaktir , Su an ABD zaaten uydulari ile istedigi yeri gözetliyor , hatta yerdeki bir insanin göz rengine kadar , buradaki konu birinin yasal Röntgen olmasi digerinin illegal olmasi , ama eminimki ilerde faydasinin bir kadinn ic camasirinin görünmesinin dogurdugu ahlaksal baskidan cok fazla oldugu anlasilacaktir
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Cevapla