Gmail'de yeni özellikler

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Gmail'de yeni özellikler

Mesaj gönderen uçs » 09 Tem 2008, 01:56

Emanet bir bilgisayar kullanırken Gmail e-posta hesabınızı açık unutmaktan tedirgin oluyorsanız, Google'dan keyfinizi yerine getirecek haberler var.


İnternet kafelerde veya benzeri toplu kullanım alanlarında bilgisayar kullanmanın riskleri bir yana, oturumu kapatmadan bilgisayar basından kalkıldıgında e-posta hesabını umuma açma gibi talihsiz durumlar yasamak da sık karsılasılan durumlardandır. Bunun bilincinde olan Google, e-posta servisi Gmail için bazı yeni güvenlik önlemleri aldı.

Oturumları Takip Edin

Artık Gmail hesabınız aynı anda baska makinelerde de açık ise, posta kutunuzun en altında bir uyarı metni ile karsılasıyorsunuz. Buradaki baglantıya tıkladıgınızda, o anda Gmail oturumunuzun açık oldugu sistem ve IP adresini gösteren pencereye ulasabiliyorsunuz. Kutucuga tıkladıgınızda, bulundugunuz haricinde diger tüm oturumları kapatabilirsiniz.
Resim
Eger henüz posta kutunuzda benzer bir menü bulamadıysanız, sabırlı olun. Google yeni sistemi tüm hesaplara entegre etmek için var gücüyle çalısıyor.
Resim
Kaynak: ShiftDelete.NetKullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3
Mesajlar: 407
Kayıt: 15 Oca 2008, 18:01
cinsiyet: Erkek
Konum: Uşak
İletişim:

Mesaj gönderen RealKiss » 09 Tem 2008, 08:59

Gmail Aslında Mükkemmel Bisey.. Hotmailden Daha İyi Oldugunu Düsünüyorum.. Ama İste Görünüm Olarak, Kullanim Kolayligi Olarak Hotmaile Yöneliyorlar

Cevapla