Vista ve airties rt205 sorunu

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
yasarcik
Byte3
Byte3

Vista ve airties rt205 sorunu

Mesaj gönderen yasarcik » 08 Tem 2008, 14:31

Arkadaslar, Vista'dan kaynaklandıgını sandıgım küçük bir sorunum var. İsyerine aldıgımız dizüstü bilgisayarda vista var. Airties rt205 modem aldık ve buradan internete baglanmak istiyoruz. Bu konuda acemi sayılmam daha önce onlarca kere kurulum yaptım, ama bu kez çuvalladım. Modem, XP yüklü diger dizüstü bilgisayarda sorunsuzca kuruluyor. Ancak hizmet programı Vista altında modemin baglı olmadıgını iddia ediyor. ipconfig yazıldıgında hem kablolu hem kablosuz olarak ip aldıgını görüyorum. Farklı denemeler yaparak kablolu ya da kablosuz baglanmayı denedigimde bile modemin olmadıgını söylüyor. Manuel olarak modem üzerinden ayar yapmaya çalıstıgımda adsl ayarlarına giriyor ancak kullanıcı adı ve sifre girilmesi gereken vc1 linkine tıkladıgımda ilerlemiyor. Defender ve Eset'in firewallını disable ettiysem de basarılı olamadım. Firmware güncellemesi bile yaptım. Airties destek servisi sorunu çözdügümüzde kendilerine de iletmemizi istediler artık varsayın ne durumda oldugumuzu. Deneyecek bildigim seçenek kalmadı, "Vistayı kaldır, xp kur" önerisi haricinde fikir verebilecek arkadas varsa minnettar olurum.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 08 Tem 2008, 15:45

vistanin firewall ini disable etmeyi denedinizmi?
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
yasarcik
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen yasarcik » 08 Tem 2008, 16:03

Aah ah, firewall'da devre dısı, zaten eset system security vardı, ilk yaptıgım sey firewall ve hatta antivirüsü bile disable etmekti. Biraz arastırma yaptım bu konuda, bir kaç yerde aynı sorun basına gelmis olanlarda var ama çözümü konusunda herhangi bir bilgiye rastlamadım. Bu Vistayı n'apmalı bilmemki. Bill kadar basına tas düssün.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 08 Tem 2008, 16:14

ozaman tamamen kaldirin , yaptiginiz ag baglantilarindan , yüklediginiz driverina kadar ve yeniden sifirdan tanitmayi deneyin bu arada ayarlariniz asagidaki gibi olsun (örnektir)

Resim
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
dnzbzkn
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen dnzbzkn » 08 Tem 2008, 16:14

birde sunu dene:
ilk önce modemle ilgili pc de ne varsa kaldır.herseyiyle silinsin.bir reset at.kablosuz olarak modemin yazılımını kurmadan baglanmaya çalıs,bakalım baglanacakmı.
baglanmıyorsa modemi tekrar kur kendi sitesinden:

Kod: Tümünü seç

http://www.airties.com/index.asp?page=support&id=2&detail=a&dil=tr
ayrıca vista destegi yok galiba:

Kod: Tümünü seç

http://www.airties.com/index.asp?page=prdetails&id=2&detail=r&dil=tr
kurduktan sonra tekrar pc yi resetle.standart modem ip'den ayarlara ulasıp resetle.ayarları tekrar gir.ve birde öyle baglanmayı dene.
-(Rorschach)-

Resim

Kullanıcı avatarı
abraxas07
Kilobyte2
Kilobyte2

Mesaj gönderen abraxas07 » 08 Tem 2008, 23:47

su anda kullandıgım laptop da Vista yüklü ve modemimde Airties Rt 205. Kurulumda hiçbir sorunla karsılasmadım. Bencede komple kaldırıp tekrar yüklemelisin.
Abraxas never die....!