XP Ultimate rar dosyaları bunları nasıl birleştiririm Yardım

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 08 Tem 2008, 18:15

ben indirmedim ama oradaki oku text dosyasinda ne yaziyor (bir aciklama varmi)
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
dnzbzkn
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen dnzbzkn » 08 Tem 2008, 18:58

simdi arkadasım ben sana olayı söyle anlatayımm;
elinde netten indirdigin bir xp var,toplam 6 part.6 partıda indirdin hepsini bir klasöre aldn.söyledigine göre rardan cıkan dosya iso uzantılı degil.yani bootsuz xp.
simdi sen ilk parta tıklıyorsun ve içinden dosyaları dısarı cıkarıyorsun.cıkartırken sana 2,3,4 diye sorarsa yerlerini gösteriyorsun ve cıkarılan dosyaların hepsini bir klasöre kopyalıyorsun.
sıra geldi xp'mizi bootlu yapmaya.

viewtopic.php?p=163213#163213

linkteki yöntemle bootlu yapacaksın.ve daha sonra isoyu neroyle yazdıracaksın hepsi bu.
-(Rorschach)-

Resim

Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen seheryeli » 08 Tem 2008, 19:31

dnzbzkn yazdı:simdi arkadasım ben sana olayı söyle anlatayımm;
elinde netten indirdigin bir xp var,toplam 6 part.6 partıda indirdin hepsini bir klasöre aldn.söyledigine göre rardan cıkan dosya iso uzantılı degil.yani bootsuz xp.
simdi sen ilk parta tıklıyorsun ve içinden dosyaları dısarı cıkarıyorsun.cıkartırken sana 2,3,4 diye sorarsa yerlerini gösteriyorsun ve cıkarılan dosyaların hepsini bir klasöre kopyalıyorsun.
sıra geldi xp'mizi bootlu yapmaya.

viewtopic.php?p=163213#163213

linkteki yöntemle bootlu yapacaksın.ve daha sonra isoyu neroyle yazdıracaksın hepsi bu.

aynı seyi tekrar yolluyorum kafam iyice karıstı

Resim
Hayatıma kast edenleri bile belki af ederim, Ama. Kalleşleri ise ASLA...!

Kullanıcı avatarı
dnzbzkn
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen dnzbzkn » 08 Tem 2008, 20:02

ahbap herhangi birini açmıyorsun degilmi?
ilk partı açıp içindekileri bos bir klasöre cıkardıgında bu resimdeki dosyalar ve ok ile gösterdigin rar'mı cıkıyor?
-(Rorschach)-

Resim

Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen seheryeli » 08 Tem 2008, 20:19

dnzbzkn yazdı:ahbap herhangi birini açmıyorsun degilmi?
ilk partı açıp içindekileri bos bir klasöre cıkardıgında bu resimdeki dosyalar ve ok ile gösterdigin rar'mı cıkıyor?

evet hocam aynen öyle part 1 i açtım yine rar olarak açıldı o rarıda açtım bu dosyalar çıktı rarın yanındakiler indirdigim sitenin adresi

http://www.msntr.net/forum/showthread.php?t=2101
En son seheryeli tarafından 08 Tem 2008, 20:23 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
dnzbzkn
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen dnzbzkn » 08 Tem 2008, 20:23

hmm...
resimde ok ile gösterdigin rarın tam adı nedir?
part 1'in adı nedir?
resimdeki rar'ın içindeki dosyaları dısarı cıkar bakalım ne olacak.
ayrıca sana sormadımı part2,3,4 diye?

bu soruların cevaplarını ver :)
-(Rorschach)-

Resim

Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen seheryeli » 08 Tem 2008, 20:44

dnzbzkn yazdı:hmm...
resimde ok ile gösterdigin rarın tam adı nedir?
part 1'in adı nedir?
resimdeki rar'ın içindeki dosyaları dısarı cıkar bakalım ne olacak.
ayrıca sana sormadımı part2,3,4 diye?

bu soruların cevaplarını ver :)

yolluyorum görüntü olarak

Resim

buda partları indirdigim site adresi

http://www.msntr.net/forum/showthread.php?t=2101

Kullanıcı avatarı
dnzbzkn
Megabyte2
Megabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen dnzbzkn » 08 Tem 2008, 20:51

hmm...
sen part 1'i actıktan sonra sana sormuyorsa 2,3 diye bil ki otomatige baglayıp tüm partları birlestirmis.nr 2 olarak gösterdigin klasör nr1'den cıkardıgın son dosya olmalı.o klasörün içerisindekiler bir üstteki resimler mi?
ve üstteki resimde klasör içindeki rar n2 klasöründeki rar'mı?
ayrıca son paylastıgın resimdeki klasörün içindeki dosyayı iso'layıp neroyla yazıdrcaksın.
verdigim resimli boot yapmakla ugrasmak istemiyorsan nlite programıyla sadece dosyayı iso'layıp yazdırabilirsin.
-(Rorschach)-

Resim

Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen seheryeli » 09 Tem 2008, 00:27

dnzbzkn yazdı:hmm...
sen part 1'i actıktan sonra sana sormuyorsa 2,3 diye bil ki otomatige baglayıp tüm partları birlestirmis.nr 2 olarak gösterdigin klasör nr1'den cıkardıgın son dosya olmalı.o klasörün içerisindekiler bir üstteki resimler mi?
ve üstteki resimde klasör içindeki rar n2 klasöründeki rar'mı?
ayrıca son paylastıgın resimdeki klasörün içindeki dosyayı iso'layıp neroyla yazıdrcaksın.
verdigim resimli boot yapmakla ugrasmak istemiyorsan nlite programıyla sadece dosyayı iso'layıp yazdırabilirsin.

evet hocam oklasördekiler part 1 in içinden tekrar rar olarak çıktı demistimya onlar iste üstteki resimler hayır part 2 den deyil sadece part 1 i açtım dediginiz gibi dogrudur ozaman otomatikmen hepsini birlestirmis demekki baktım 640MB ye yakın simdi ben onu isoya çevirip sonrada bootlu olarak CD ye çekecegim insallah hocam birde SP3 de içine katmak istiyorum onasıl olacak normal indigi gibimi yoksa nasıl olacak çok tesekkür ediyorum yardımınız için

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 09 Tem 2008, 11:11

arkadasım o zaten iso dosyası ben söyle anlatayım rar programını kurarken entegrasyonları size sorar siz onların arasından iso formatını kaldırmanız gerekirdi yoksa böyle gösterir..bunu ögrenmek için su yolları izleyelim. öncelikle herhangi bir rar dosyası açın. üst taraftaki sekmelerden ayarlara girin orada yine üstteki sekmelerden entegrasyon yazan sekmeye tıklayın orada iso yazan yerin basındaki tik isaretini kaldırın. sonra onaylayın o dosyanın uzantısının iso oldugunu göreceksiniz...sonrasında normal olarak nero ile yazdırabilirsiniz
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.

Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen seheryeli » 09 Tem 2008, 12:27

burak_dalkir yazdı:arkadasım o zaten iso dosyası ben söyle anlatayım rar programını kurarken entegrasyonları size sorar siz onların arasından iso formatını kaldırmanız gerekirdi yoksa böyle gösterir..bunu ögrenmek için su yolları izleyelim. öncelikle herhangi bir rar dosyası açın. üst taraftaki sekmelerden ayarlara girin orada yine üstteki sekmelerden entegrasyon yazan sekmeye tıklayın orada iso yazan yerin basındaki tik isaretini kaldırın. sonra onaylayın o dosyanın uzantısının iso oldugunu göreceksiniz...sonrasında normal olarak nero ile yazdırabilirsiniz

Sevgili Burak kardesim Marasalım güzelde keske bunu örnek olarak bir Rar dosyasını açıpta
gösterseydiniz sizin dediklerinizin hiç birini bulamıyorum üstte falan diyorsunuz ama açarkende
malesef birsey falan sormadı açılanları ve çıkanları sanırım üstte görüntülü olarak yolladıgımı görmüsünüzdür birzahmet görüntülü yapında ben ve bilmeyenlerde ögrensin tesekkür ediyorum ve bekliyorum

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 09 Tem 2008, 14:26

öncelikle rar programını açtık

Resim

Resim

Resim

Resim

yukarıda göründügü gibi iso yazanın bası bos kalacak
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.

Kullanıcı avatarı
seheryeli
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen seheryeli » 09 Tem 2008, 16:50

burak_dalkir yazdı:öncelikle rar programını açtık

Resim

Resim

Resim

Resim

yukarıda göründügü gibi iso yazanın bası bos kalacak

Resim

NERO İLE

Bölüm 1 : ISO Kalıp Dosyası Olusturma

Ben anlatımımı DVD kalıbı hazırlayarak anlatıcam siz nasıl isterseniz öyle kalıp yaratırsınız...
İlk önce Nero programını çalıstırıyoruz ve CD yahut DVD nasıl bir kalıp hazırlamak istiyorsanız yukarıdan onu isaretliyoruz asagıdaki bölümden de "Veri CD' si Yarat" veya "Veri DVD' si Yarat" butonuna basıyoruz...

Karsımıza gelen ekrandan ekle butonunu tıklıyoruz ..

Gelen ekrandan Boot CD veya DVD olusturacagımız dosyaları seçiyoruz ve ekle butonuna basıyoruz..

Seçtigimiz dosyalar olusturacagımız kalıp için hazırlanıyor ..

Kalıp islenmeye hazırlandı "ileri" diyoruz..

Burası çok önemli gelen ekranın en üstünde "Güncel Kayıt Aygıtı" sekmesinden "image recerder" i seçiyoruz ve "Yak" diyoruz..

Karsımıza kalıp dosyasını kayıt edecegimiz bölümü seçmek için, adını ve dosyasının türünü belirleyecegimiz bir pencere açılıyor burda alttaki dosya adı kutusuna kalıp için isterseniz bir ad olusturabilirsiniz ikinci kutuda kalıp türünü belirliceksiniz burasıda önemli burda muhakkak "ISO Kalıp Dosyası" seçeneginiz isaretleyin ve "Kaydet" butonuna tıklayın..

Kalıp yazılma islemi bitane kadar bekleyin ..

Kalıp olusturma islemi bu kadar ...

Kalıp daha önce kaydedilmesini istedigimiz bölümde kuzu kuzu CD yada DVD ye yazılmayı bekliyor..

Bölüm 2 : Kalıbı CD yada DVD ye yazdırma

Nero programımızı çalıstırıyoruz ve "Kalıbı Diske Yazdır" yahut bazı versiyonlarda degisik yazar benim kullandıgım nero versiyonunda "Görüntüyü Diske Yazdır" diyor bu butona basıyoruz..

Karsımıza yazdıracagımız kalıp dosyasını seçmemiz için bir ekran geliyor kalıp az önce olusturdugumuz kalıp dosyamızı seçip aç butonuna tıklıyoruz..

Kalıbımızı nereye yazdıracagımıza iliskin bir ekran geliyor "Güncel Kayıt Aygıtı" sekmesinden CD yahut DVD sürücümüzü isaretliyoruz ve "Yak" diyoruz...

Kalıbımızın CD yada DVD mize yazıldıgını gösteren ekran geliyor yakma islemi bitene kadar bekleyin, islem tamamlandıgında "Yazım islemi basarıyla tamamlandı" yazısını gördügünüzde islem tamam demektir

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 10 Tem 2008, 06:31

viewtopic.php?t=41108

buraya bakarsiniz yardimci olacaktir