Turkcell Teknoloji Merkezi açıldı!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
yazgüneşi
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 677
Kayıt: 13 Şub 2007, 08:56
Konum: Arizona/Finiks

Turkcell Teknoloji Merkezi açıldı!

Mesaj gönderen yazgüneşi » 08 Tem 2008, 14:19

Resim
Turkcell, 15 milyon dolar yatırımla yaptırdıgı Teknoloji Merkezi'ni düzenlenen törenle hizmete soktu.
Türkiye'nin en büyük GSM operatörü Turkcell, Gebze Tübitak tesislerindeki Teknoloji Merkezi'ni hizmete soktu. Açılısa Ulastırma Bakanı Binali Yıldırım, Telekominikasyon Kurulu Baskanı Tayfun Acarer, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve çok sayıda bürokrat katıldı.

'BİLGİYİ DIsARIDAN ALMAK FİYAKA GETİRMEZ'

Açılısta bir konusma yapan Ulastırma Bakanı Binali Yıldırım, küresel dünyada iletisimin vazgeçilmez bir parça oldugunu söyleyerek sunları ifade etti:

"Yeni dünya düzeninde bilen önde oluyor. Bilmek, bilgiye sahip olabilmek ise iletisimden geçiyor. Bilgiyi dısarıdan almak fiyaka getirmez. Önemli olan bilgiyi üretmek onu baska ülkere yaymaktır.Bugün burada bilgi üretecek bir merkezin açılısını yapıyoruz. Turkcell, daha önce yaptıgı yatırımlarla sektöre katkı sagladı. Artık Ankara'nın batısına degil, dogusuna da yatırım yapmamız gerekiyor. Artık cep telefonlarından her türlü iletisim saglanabiliyor. Tek bir cihazdan her istedigimizi yapabiliyoruz. Türkiye'de teknoloji kullanımı açısından sayısal dengeyi bozmamamız gerekiyor. Biz yolu açacagız, vatandas istedigi hizmeti kullanacak. Bu güzel tesis herkes için hayırlı olsun."

'TELEFON BİLGİSAYAR OLUYOR'

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ise, geçmisten günümüze teknolojinin büyük ivme kat ettiginin altını çizerek sunları söyledi:

"Teknoloji gelistikçe hayatımız kolaylasıyorç. Eskiden oda büyüklügünde bilgisayarlar vardı. Sonra PC'ler devreye girdi. Dizüstü bilgisayarın avantajlarını yasarken teknoloji bize cep telefonundan internete girme imkanı sundu. Dünyada cep telefonu üzerinden internete baglanan kisi sayısında ciddi bir artıs var. Bill Gates, IPhone'u tanıtırken 'Bu bir cep telefonu degil, komplike bir bilgisayar' demisti. Trend bu noktaya dogru gidiyor. Biz Turkcell olarak teknolojinin arkasında kalamayız. Müsterilerimize en iyi teknoloji sunmak ve yeni teknolojiler üretmek için buraya yaptık. İyi sonuçlar alacagız."

Turkcell Teknoloji’nin Gebze-TÜBİTAK Marmara Arastırma Merkezi Teknoloji Serbest Bölgesi’ndeki yeni binası uluslararası standartlarda, 8000 metrekare kapalı alana ve 500 kisi kapasiteye sahip.

Yaklasık 250 AR-GE elemanı ile destek personelinin çalıstıgı ve 15 milyon dolar yatırım ile gerçeklestirilen bina, arastırma ve gelistirmeyi tesvik edecek sekilde özgün ve özgür bir çalısma ortamı yaratmaktadır. Sosyal ihtiyaçlar da göz önünde bulundurularak sauna, spor salonu, kuaför kuru temizleme hizmeti, çim kayagı alanı, tırmanma duvarı, kütüphane, konaklama odaları eglence ve dinlenme alanları insa edilerek, bina içinde 7/24 yasam mümkün kılınmıs.

Yas ortalaması 27 olan Turkcell teknoloji çalısanlarının yüzde 4’ü doktora, yüzde 22’si yüksek lisans ve yüzde 74’ü Lisans mezunu olup, yüzde 79’ü üniversitelerin mühendislik diploması sahibi.

Turkcell Teknoloji, “en iyilerle çalısma” prensibinden yola çıkarak Türkiye ve Dünya’da yetismis yüksek
altın değerinde forum Resim
______________________
O kadar soru sordum bi kere bile ' O F ' demedin forum Sordum.comCevapla