Bu habere inanamıyacaksınız

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
yazgüneşi
Kilobyte4
Kilobyte4
Mesajlar: 677
Kayıt: 13 Şub 2007, 08:56
Konum: Arizona/Finiks

Bu habere inanamıyacaksınız

Mesaj gönderen yazgüneşi » 08 Tem 2008, 14:16

Resim

İnternetin vazgeçilmezleri arasında ilk sıralarda yer alan blog sayfaları en çok hangi dilde hazırlanıyor hiç merak ettiniz mi? Okuyunca çok sasıracaksınız.
Kisisel blog sitelerinin interneti dört bir koldan sardıgı günümüz web dünyasında baskın olan lisanın hangisi oldugunu merak ediyor musunuz? Blog siteleri arasında en çok kullanılan dil, çogunlugun tahmin edecegi üzere İngilizce degil. 130 milyon nüfusluk Japonya, bu haliyle tüm blog sitelerinin %37'sine kurulmayı basardı. Japonca'yı hemen pesinden %36 ile takip eden ikinci dil ise elbette İngilizce.

Mobil Blog Yükseliste

Açık ara önde giden Japonca ve İngilizce'nin ardından gelen dil ise %8 ile Çince oldu. Japonların bu kadar fazla blog sayfasına sahip olma sebepleri; özellikle gelismis mobil agları ve blog sayfaları için yaygınlasmıs durumda olan mobil araçlar. Japonlar, blog sayfalarına yazı eklemek veya fotograf paylasmak için mutlaka masaüstü veya dizüstü bilgisayar basına geçmek zorunda kalmıyor. Bu da blog sistemini Japonya'da çok daha çekici hale getiriyor.Cevapla