Hızlı internet de neymiş!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Hızlı internet de neymiş!

Mesaj gönderen uçs » 07 Tem 2008, 17:11

Çevirmeli baglantı sahipleri genisbant verilen paraya degmez diyor. Yapılan bir arastırmada birçok Amerikalının hızlı internet baglantısına sahip olmamasının sebebinin imkanlar degil tavır oldugu iddia ediliyor.

Pew Internet and American Life Project arastırmasının sonuçlarına göre, çevirmeli baglantı kullanıcılarının sadece %14'ü yasadıkları yerde genisbant baglantı olmadıgı için çevirmeli baglantı kullandıklarını belirtiyor. %35'lik bir kesim genisbant baglantıyı çok pahalı oldugu için tercih etmediklerini söylerken, %19'u ise asla genisbanta geçmeyeceklerini belirtiyor. Geri kalanların sebepleri yok veya bilmiyorlar.

Arastırmanın yazarı John Horrigan'a göre yapılması gereken kullanıcıları bilgi teknolojileriyle daha yakın iliskiye sokmak ve genisbantın yapacakları yatırıma degecegini göstermek.

Arastırmada dikkat çeken baska bir nokta, genisbantın Amerikan kırsal kesimine henüz tam olarak ulasamamıs oldugu. Kırsal kesimde çevirmeli baglantı kullananların %24'ü genisbant imkanları olsa bu hizmetten yararlanacaklarını belirtiyorlar.

Arastırmaya göre Amerika'da evinde genisbant baglantı olan kullanıcıların oranı bir sene önce %47'yken, bu sene %55'e çıkmıs. Buna karsılık sadece %10'luk bir kesim hala çevirmeli baglantı kullanıyor.Cevapla