Bilgisayarımda sarj sorunu sorunu

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Erdeala
Byte3
Byte3
Konum: Rize'den beni dayım aradı! Hangi Dayın? Dönülmez akşamın ufkunDayım
İletişim:

Bilgisayarımda sarj sorunu sorunu

Mesaj gönderen Erdeala » 05 Tem 2008, 17:33

Bilgisayarımda sarj sorunu olmaya basladı. bataryanın fise takılı oldugunu gösteriyor dolayısıyla sarj oluyor gibi görünüyor. fakat sarj cihazını çıkarınca gösterge %0 gösteriyor bu sorun nedir?

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 05 Tem 2008, 17:37

egerki dolmasi icin gerekli süre kadar bu sekilde sarj oluyor , fakat sarj cihazini cikarinca %0 gösteriyorsa , öncelikle prize takmadan laptopu bataryadan calistimayi deneyin bakalim calisacakmi (göstergenin bozuk olup olmadigini deniyoruz) , eger calismiyorsa ikinci ihtimal olan bataryanizin arizalandigi sonucu cikar
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
canxdostt
Byte4
Byte4

Mesaj gönderen canxdostt » 09 Tem 2008, 01:46

slm benim sorunda ayni sarz cihazini cikardigim an pc kapaniyor eger yardimci olursaniz sevinirim tsk ler]

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 09 Tem 2008, 01:55

Laptopumu aldigimdan beri Sarj cihazim hic takili degil bir kez bile sarjini kullanmadim (hep prize takili) tavsiyem sarji cikarip kablosunu prize takin calismiyorsa zaaten teknik servislik bir durumdur
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free