Cep ve internete indirim müjdesi

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Cep ve internete indirim müjdesi

Mesaj gönderen uçs » 04 Tem 2008, 17:58

Cep ve internete indirim geliyor. Kullanıcılarvergi indirimi nedeniyle artık daha ucuz tarifeden hizmet alabilecek.

Ara baglantı ücretlerindeki indirim cep telefonu faturalarında yüzde 10 düsüs saglayacak. İnternet kullanıcıları da vergi indirimi nedeniyle artık daha ucuza internet kullanacak

Cep telefonu ve internet kullanıcılarına müjde var. Cep telefonları kullanıcılarından baska operatörleri arayanların faturaları hafifleyecek. Telekomünikasyon Kurulu Baskanı Tayfun Acarer, ara baglantı ücretlerinde yapılan yüzde 33-35’lik indirimin mayıs-haziran cep telefonu faturalarına yüzde 8-10 arasında yansıyacagını söyledi.

İLETİsİME DÜZENLEME
Star gazetesinin haberine göre Ulastırma Bakanı Binali Yıldırım da Özel İletisim Vergileri’nde iyilestirme yapılacagını belirterek yeni düzenlemeyle sektörün cirosunun artacagını, kayıpların azalacagını kaydetti. Numara tasınabilirligi uygulamasında da bir gecikme beklemedigini belirten Acarer, 9 Kasım’da sistemin devreye girecegini kaydetti. Acarer, 3G ihalesi için siyasi otoritenin degerlendirme yaparak karar verecegini ifade etti. Acarer, operatörlerin eylül sonuna kadar nüfusu bin ve üzerindeki yerlesim yerlerinin tamamını kapsama altına alacaklarını belirtti.

3G’YE YABANCI İLGİSİ
Acarer ‘Yıl sonuna kadar da kapsanamayan yer kalmayacak’ dedi. Bakan Binali Yıldırım da, üçüncü nesil cep telefonu lisansları ihalesi için sartnamenin hazır oldugunu ve yıl sonundan önce çıkılacak ihaleye yabancı ilgisi beklediklerini söyledi. Yıldırım, yakında çıkarılacak elektronik haberlesme yasasıyla Telekomünikasyon Kurumu’nun topladıgı paranın yüzde 20’sini Ar-Ge çalısmaları için sirketlere geri vereceklerini de kaydetti.

PETROL HERKESİ ETKİLEDİ
Yıldırım petrol fiyatlarındaki artısın basta havacılık olmak üzere tasımacılık sektörünü de etkiledigini belirterek ‘Sektörün fiyat farkı talebi var. Nakliyecilerin de benzer sorunları var. Genel fiyat artısları karayolu ve havayolunu etkiledi. Ortak çözüm bulmalıyız. Sektör sıkıntı çekiyorsa dile getirmemiz gerekir. Bütçeyle ilgili sorunu halledecegiz’ dedi.


Kaynak: internethaber.comCevapla