Mobil cihazlardaki tehlike

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Mobil cihazlardaki tehlike

Mesaj gönderen uçs » 04 Tem 2008, 02:41

Mobil cihazlar dolayısıyla elektromanyetik radyasyon ile karsı karsıya kalan insanların üçte birinin, 2020 yılında basta kanser olmak üzere çesitli hastalıklarla karsı karsıya kalabilecegi bildirildi.

Avustralya Saglık Arastırmaları Enstitüsü tarafından yapılan bir arastırmanın sonuçlarına göre, söz konusu dalgalara maruz kalan yaklasık 2 milyar insanda kulak, göz, kalp, iktidarsızlık, migren ve epilepsi gibi hastalıkların yanı sıra beyin kanseri görülecek.

Elektromanyetik dalgalardan en fazla etkilenen grup özellikle çocuklar olacak. Aileler, çocuklarına mümkün oldugu kadar cep telefonu almamaları uyarısında bulunuldu.

Cep telefonları, cep telefonu baz istasyonları, kuleleri, iletim hatları, mikrodalga fırınlar ve kablosuz (wireless) cihazlar, insan saglıgına zararlı elektromanyetik radyasyon yaratma konusunda ön sırada yer alıyor.

Kullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3
İletişim:

Mesaj gönderen RealKiss » 04 Tem 2008, 09:00

Ozmn İlk Bende Olucak Bu Hastaliklar.. Çünkü İlkögretimi Yatili Okul Okudugum İçin Ailem Bana 9 Yasinda Bir Telefon Vermistii.. Çok İyi Hatirliom.. Panasonic GD35 Olmasi Lazim hahaha hahaha simdi İse 18 Yasimdayim.. Yaklasik 11 Yıldır Kullanioz İste :) :)

Kullanıcı avatarı
modestus
Gigabyte4
Gigabyte4

Mesaj gönderen modestus » 04 Tem 2008, 18:34

sizde oluyormu acaba,ben telefonumu sol ön pantolon cebinde tasırım,telefon yokken yada varken bacagım titresiyor,ben bu konuda bilim adamlarına inanıyor ve zararlarından tırrssıyorum :D

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 04 Tem 2008, 19:31

sormayin benim kapinin önünde kafam kadar router var (oraya koydurtan da benim , bir zamanlar wlan kullaniyordum , su an ben kullanmiyorum ama bu kat oldugu gibi benim kapinin önünden kullaniyor )
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free