iPhone 3G'nin gerçek bedeli

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

iPhone 3G'nin gerçek bedeli

Mesaj gönderen uçs » 02 Tem 2008, 16:48

Kendi hattımızla kullanabilecegimiz iPhone'un fiyatının ne olacagı merakla bekleniyor


Apple'ın İngiltere'deki anlasmalı oldugu GSM operatörü O2, hatsız iPhone 3G fiyatlarını duyurdu. 3G destegi eklenen iPhone, Temmuz ayının sonunda piyasada olacak. AT&T hattıyla satılacak olan iPhone 3G, 8 ve 16 GB kapasiteyle tüketicilere sunulacak. Bunların fiyatı ise sırayla 199 ve 299 dolar olarak belirlendi.

Buna karsın, birçok kisi ayda 20 dolar karsılıgında sınırsız EDGE hizmetinin, 30 dolarlık 3G ile degistirilecek olmasından sikâyetçi. Hatta, birçok web sitesinde ve forumda Apple'ın fiyatını düsürdügü iPhone 3G'nin parasını bu sekilde çıkarttıgını tartısanlara rastlamak dahi mümkün.

ABD dısında yasayan iPhone meraklılarının aklına takılan bir baska soru ise, hatsız, yani her SIM kartla çalısabilecek bir iPhone'un mâliyetinin ne kadar olacagı. İngiltere'de Apple ile anlasmalı GSM operatörü olan O2, bu fiyatları açıkladı.

Bugün web sitesine yeni fiyatları koyan, ancak kısa bir süre sonra bu fiyatları kaldıran O2'nin tarifesi, protestlabs'ın gözünden kaçmadı.

O2'nin bir görünüp bir kaybolan fiyat tarifesine göre 8 GB kapasiteli bir iPhone 3G'yi O2 hattına para ödemeden, sözlesme yapmadan, kendi hattınızla kullanmak isterseniz 300 sterlin (yaklasık 730 YTL) ödemeniz gerekiyor. 16 GB kapasiteli model için bu fiyat 360 Sterlin'e (yaklasık 875 YTL) çıkıyor.

simdi geriye tek soru kalıyor. Ülkemizde Vodafone ile satılması beklenen iPhone 3G için böyle bir uygulama olacak mı, olursa fiyatlar ne seviyede olacak?

Bekleyip görecegiz.Cevapla