yardım: google indelemesi hakkında

Web tasarım, Web Programlama ve script dilleri konuları buraya
Kullanıcı avatarı
ghostma_n
Kilobyte1
Kilobyte1

yardım: google indelemesi hakkında

Mesaj gönderen ghostma_n » 28 Haz 2008, 18:27

sitem phbb ve mkportal kurdum.. ancak forumu kapattım yalnızca mkportalı kullanıyorum sayfalar falan olusturdum portalda ancak googlede arattıgımda forum klasörünün içindeki saçma sapan ögelerin linkleri çıkıyor du ben bir robot.txt olusturup mkportal ve forum klasölerini google taramasın istedim. ancak bu seferde içeriklerim google tarafından indexlenemez mi ? diye aklımda bir soru olustu. bunun googlede herhangi bir etkisi olurmu nasıl olsa msql ye atılıyo ya içerikler...

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 30 Haz 2008, 15:28

forum klasörünü passwortlu yaparsaniz gogle tarayamaz
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
ghostma_n
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen ghostma_n » 01 Tem 2008, 14:13

tamam ama bu seferde mkportalda olusturdugum sayfaların... (mkportal forumun veritabanını kullanıyor) google tarafından indexlenmeme gibi bir problem dogururmu?

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 01 Tem 2008, 16:25

Mk portal nasil oluyorda Forumun veri tabanini kullaniyor anlamadim , o iste bir hata olmasin , mk portal in ayri bir databankinin olmasi gerekiyor diye biliyorum , Mk portali kurarken phpbb nin Mysql bilgilerini girmis oldugnu sanmiyorum , ayni klasöre kurdunsa (ki hatadir, karman corman bir hale gelir) bile ayri databanklari olan iki farkli sistemde birinin dosyalarini sifrelemen veya silmen digerini etkilemeyecektir , mesela sordum.com un anasayfasinin databanki ayri forumunki ayri ziyaretci defterininki ayri , yedek forumunki ayri ....
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
ghostma_n
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen ghostma_n » 01 Tem 2008, 19:43

tamam özürdilerim sasırdım mkportal, phpbb'nin üyelik sistemini kullanıyor.
simdi forumun klasörünü sifreledik... bunun mkportal içeriginin googlede indexlenmemesine bir etkisi olmaz demek istediniz degil mi? googleye bakıyorum webmaster/tools bölümünden portalı bir türlü indexlemedi benimde sebebinin bu olcagını düsündüm... ama degilmis demekki

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 01 Tem 2008, 21:40

ayri klasörlerde ise indexlemeye bir etkisi olmayacaktir