password policy kabul edilemiyor

Windows 2000,ME,98 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

password policy kabul edilemiyor

Mesaj gönderen burak_dalkir » 22 Haz 2008, 13:14

soru:

windows 2003 std servede password policy de degisiklik yapmak istedigimde hata alıyorum.

start, programs, administrative tools dan domain secutiry policy den account policies altında password policy de minimum password length üzerinde clickledigimde security policy setting den minimmum password lenght degerini 7 den 3 e getiriyorum ve apply diyorum bu arada asagıdaki hata mesajını alıyorum.

Security Templates

Access is denied.

Failed to save \\electronichobby.org\sysvol\electronichobby.org\Policies\{31B2F340-016D-945F-00C04FB984F9}\Machine\Microsft\windowsNT\SecEdit\GptTmplçinf.Make sure that you have the right permissions to this object.

burada 3 defa ok diyorum ve sonrasında Password must meet complexity requirements içinse degerini disable ediyorum bu arada yine aynı mesajı alıyorum.

sonrasında start run dan gpupdate komutunu çalıstırıyorum ve baktıgmda degerlerin degismemis oldugunu görüyorum bu problemi nasıl giderbilirim?

çözüm:

\\electronichobby.org\sysvol\electronichobby.org\Policies\{31B2F340-016D-945F-00C04FB984F9}\Machine\Microsft\windowsNT\SecEdit\GptTmplçinf

dizini için yetkisi yok gibi gözüküyor. sysvol ve ulasmak istedigi en alt dizinden yukarı dogru security izinlerini kontrol edin.