Bilgisayarda Rasgele Olarak Klasik Müzik Çalıyor

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Bilgisayarda Rasgele Olarak Klasik Müzik Çalıyor

Mesaj gönderen velociraptor » 22 Haz 2008, 06:03

Soru:
Arkadaslar Dünden beri bilgisayarımda bir virüs oldugunu düsünüyorum Nod32 açık oldugu halde girmis Pc'ye Ad-Aware SE Personal ilede tarama yaptım bazı dosyaları sildim ama hala bilgisayarda ara ara bazı acayip müzikler çalınıp duruyor, sözsüz müzikler, piyano türü seyler çalınıyor anlam veremedim ortaya bir player felan çıkmıyor sadece birden baslıyor çalmaya 10 ile 35 saniye sürüyor sonra kesiliyor bir süre sonra farklı bir müzik çıkıyor

Cevap:
Normal isletim sırasında veya Güvenli modda, bilgisayarınızda rasgele olarak "Fur Elise" veya "It's a Small, Small World" çalabilir. Bu, CPU fanının bozulmak üzere veya bozuk oldugunu ya da güç kaynagı voltaj düzeyinin kabul edilebilir degerlerin dısına çıktıgını belirtmek üzere bilgisayarın BIOS'u tarafından PC hoparlörlerine gönderilen bir göstergedir. Bu özellik, Award/Unicore tarafından gelistirilen 1997'den beri kullanılan algılama devresi ve sistem BIOS'larının tasarım özelligidir.

Kaynak:
http://support.microsoft.com/?scid=kb%3 ... &x=15&y=11
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 22 Haz 2008, 09:56

iste olması gereken mükemmel bir bilgi baska forumlarda oldugunu sanmıyorum ama sanırım 1 hafta içerisinde türkiyedeki tüm forumlarda olur....hırsızlarımız ve köstebeklerimiz saolsun..bu arada sanırım bizim forumumuzda rekora gidiyor...tek forumda bu kadar çok köstebek olamaz...
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.

Kullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3
İletişim:

Mesaj gönderen RealKiss » 23 Haz 2008, 16:25

Bizim Forumumuzun Rekora Gitmesine Gerek Yokki Bizim Forumuz Ztn Rekorda.. Üstüne Rekor Kıracak Forum Varmi??