bütün .exe dosyalarına bir virüs bulaşıyor

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Erdeala
Byte3
Byte3
Konum: Rize'den beni dayım aradı! Hangi Dayın? Dönülmez akşamın ufkunDayım
İletişim:

bütün .exe dosyalarına bir virüs bulaşıyor

Mesaj gönderen Erdeala » 21 Haz 2008, 17:31

Alper - Trabzon
Arkadaslar merhabalar... benim 1 aydır basımda ufak bir problem var
bilgisayarıma illet bir virüs bulastı galiba.. bütün .exe dosyaların bir virüs bulasıyor ve o programı kullanılamaz hale getiriyor.. mesela winrardan birsey açıyorum.. klasöre çıkart dedigimde Winrar.exe çıkıyor.. masaüstündeki tüm .exe uzantılı programlarında rengi solmus durumda... programları çalıstıramıyorum bile.. kaç kere o virüslü dosyaları silip format attım ama ise yaramadı.. tüm antivirüsleri kurdum ama ise yaramadım.. kasper bile sapıttı..

Windows Xp Sp2 isletim sistemi.
Avast 4.8 antivirüs kullanıyorum...

yardımlarınız içi simdiden tesekkürler...

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 21 Haz 2008, 19:45

kaspersky kurulu bir Pc ye HDD inizi slave olarak takin ve taratin derim
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 21 Haz 2008, 20:04

exe lere en çok virüs worm virüsü bulasır bunu da antivir free edition ile temizleyebilirsiniz..sonrasında güzel bir format ile temizleyin bilgisayarınızı sorununuz hallolacaktır
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.

Encourager
Bit
Bit

Mesaj gönderen Encourager » 18 Tem 2008, 15:08

aynı sorunla karsı karsıyayım ve hala çözüm bulmus degilim bendeki virüsün adı bitdefender w32.virut.3.gen virut 2 ve 4 olarak ta çıkyor
avg ile tarattım, format atın demissiniz zaten format atmak zorunda kaldım çünkü avg sistem dosyalarınıda bi güzel sildi format attım ama hala sistemde eski sorunlar dewam ediyor
mesela yeni bir program kurdugumda yeni kurdugum programlar çalısmıyor
biraz uzun oldu ama herhal derdimi anlatmısımdır
lütfen yardım edin
simdiden tesekkürler... :(

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 18 Tem 2008, 15:17

peki kullandiginiz Cd de virüs olmasi ihtimalini düsündünüzmü yada formattan sonra kurdugunuz programlarin birinde yada driverlarin birinde, Ben yerinize olsam öncelikle Partitionlari siler ve yeniden olusturmak sureti ile baska bir CD ile formatlardim (hizli format degil) sonrasinda , driverlari bile kurmadan iyi bir antivirüs kurar ve ondan sonra driverlari vs yi yüklerdim
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free