Gelecek, elektrikli araçlarda

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Gelecek, elektrikli araçlarda

Mesaj gönderen uçs » 19 Haz 2008, 02:18

Resim
Washington'da Google'ın düzenledigi bir konferansta elektrikli otomobiller konusuldu. Yüksek benzin fiyatlarından sikayetçi olan sadece bizler degiliz.

Google.org ve Brookings Institution'ın ev sahipligi yaptıgı Washington'daki iki günlük konferansta, elektrikli araçlar ve bu araçların yaygınlasmasında devletin oynaması gereken kilit rol konusuldu. Petrole bagımlılıgı azaltıp, yakıt ücretini indirirken bir yandan da küresel ısınmayla savasacak olan elektrikli araçlarla ilgili kongre üyeleri, kamu yöneticileri ve teknoloji uzmanlarından olusan önemli bir kadro konusma yaptı.

Devlet Üzerine Düseni Yapmalı

Konferansta herkesin hemfikir oldugu nokta, elektrikli araç endüstrisinin gerçek hayata uygulanabilmesi için devletin önderligine ihtiyaç oldugu. Diger yandan, elektrikli ulasıma geçilmeden önceki adım olarak da güç sebekelerinin modernlestirilip çevreye uyumlu hale getirilmesi gerekiyor.

Petrol fiyatlarının rekor düzeylere ulastıgı elektrikli otomobillere ilginin arttıgı su dönemde, konferanstan çıkan sonuç, sarj edilebilir elektrikli araçların zamanının geldigi yönünde oldu. Elbette dünyanın en pahalı benzinini kullandıgımız Türkiye'de böyle bir sistemin altyapısı bile uzun zaman hayal olarak kalabilir.Cevapla