Firefox 3 indirebilirsiniz

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Mesajlar: 3755
Kayıt: 12 Ara 2006, 12:44
cinsiyet: Erkek
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Firefox 3 indirebilirsiniz

Mesaj gönderen Kripteks® » 17 Haz 2008, 18:23

Resim


Tüm dünyada Internet Explorer'ın yaygınlıgına dis bileyen, Firefox'u ondan çok daha iyi bir web tarayıcısı olarak gören kullanıcılar için bugün bayram var, zira Firefox 3 en sonunda çıktı.

Download : Mozilla Firefox 3.0 Final Windows

Kod: Tümünü seç

ftp://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/3.0/win32/tr/Firefox%20Setup%203.0.exe
Download : Mozilla Firefox 3.0 Final Linux

Kod: Tümünü seç

ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/3.0/linux-i686/tr/

Download : Mozilla Firefox 3.0 Final MACOS

Kod: Tümünü seç


ftp://ftp.mozilla.org/pub/mozilla.org/firefox/releases/3.0/mac/tr/Firefox%203.0.dmgKullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3
Mesajlar: 407
Kayıt: 15 Oca 2008, 18:01
cinsiyet: Erkek
Konum: Uşak
İletişim:

Mozilla Firefox 3 Türkçe

Mesaj gönderen RealKiss » 21 Haz 2008, 18:23

Resim
Beklenen gün geldi ve Firefox 3 bizlerle . Yeni Firefox bize yeni özellikleriyle birlikte geliyor.

Yeni özellikleri
Taglar - Etiketler
Getirilen bu etiket sistemi sayesinde yer imlerine ekleyeceginiz siteleri sıralamak için artık kategori açmanıza gerek yok. Belirleyeceginiz etiketleri bir siteyi yer imlerinize eklerken belirttiginiz takdirde bu yöntem ile kategorilerinizi çok daha anlamlı bir sekilde düzenleyebilirsiniz. Örnek olarak www.bbc.co.uk sitesini “haberler” etiketi ile etiketlediniz ve www.nytimes.com sitesini de “haberler” etiketi ile etiketlediniz. Ne zaman yer imleri bölümünde “haberler” bölümüne girerseniz bu etiketlemis oldugunuz siteleri sonuç olarak görebileceksiniz. Kategorilendirmek yerine etiketlendirmek çok daha büyük bir kolaylık saglamakta. Ayrıca bir sitenin birden fazla etiketi olabiliyor. Bu sayede de tam adını hatırlayamadıgınız siteyi bu etiketler sayesinde hatırlayabilirsiniz.
——————————————————————————–
Smart Location Bar - Akıllı Adres Çubugu
Sevdiginiz veya adresinin tamamını tam olarak hatırlayamadıgınız bir siteyi tekrardan ziyaret etmek için kullanabileceginiz en kolay yöntem Firefox sayesinde hiçbirsey yapmamak. Çünkü bu internet tarayıcısındaki teknoloji sizin daha önceden ziyaret ettiginiz siteleri baslıkları ile birlikte hatırlıyor ve bu sayede çok büyük kolaylık saglıyor. Ayrıca yer imlerine eklediginiz sitelerdeki sayfaların baslıklarını da sizler için hatırlayan bu akıllı adres çubugu sayesinde artık hangi baslıgın hangi sayfada oldugunu bulmak çok kolay.
——————————————————————————–
Tek Tıklama ile Yer İmlerine Ekleme
Yer imlerinizi yönetin. Tek bir tıklama ile adres çubugundaki bir adresi yer imlerinize ekleyin. Adres çubugunun sag bölümünde bulunan yıldız simgesine tıkladıgınızda o anda bulundugunuz site yer imlerinize eklenmek üzere harekete geçer. Size sadece etiket belirtmek kalır.
Akıllı Yer İmleri Klasörleri
Bu dinamik klasörler ile favori sitelerinize çok kolay yoldan erisebilirsiniz. Ve bu klasörleri ister Yer İmleri Sekmesinde isterseniz de Yer İmleri Çubugunda görüntüleyebilirsiniz.
——————————————————————————–
Güvenlik & Gizlilik
Bir satın alma isleminden önce sitenin yasallıgından emin olmak mı istiyorsunuz? Sitenin favicon’una tıklayın ve sitenin kimligi hakkında bilgi sahibi olun. Bir defa daha tıkladıgınızda ise daha derin bir arastırmanın sonuçlarını görüntüleyin: Daha önce kaç defa bu siteyi ziyaret ettiniz? sifreleriniz site tarafından kaydedildi mi? Tehlikeli siteleri bu yöntem ile takip edebilirsiniz.
Anti-Malware
Firefox 3 sizi virüslerden, solucanlardan, truva atlarından ve spyware’lerden korur. Eger yanlıslıkla bir tehlikeli bir siteye giris yaparsanız Firefox açacagı tam ekran bir uyarı penceresi ile sizi bu sitenin güvenli olmadıgı konusunda uyaracaktır. Her daim güncellenen saldırı sitelerinin listesi sayesinde Firefox’unuz her zaman güvenli kalacak.
Anti-Phishing - Hesap Hırsızlıgına Karsı
İnternette güvenle alısveris yapın ve isinizi halledin. Firefox güncellemeleri sayesinde zararlı siteleri gün içerisinde 48 defa listeler ve bu liste her güncelleme ile de tarayıcınıza otomatik olarak bildirilir.
Ebeveyn Kontrolü
Ebeveyn kontrolü ayarları ile Windows Vista ile uyumlu çalısan Firefox 3 istenmeyen downloadlara ve istenmeyen sitelere karsı da önlemler alır. Ve çocuklarınızın internette güvenle dolasmalarını saglar.
Anti-Virus Yazılımı
Firefox 3′ün içerisine entegre vaziyette bulunan antivirüs programı sayesinde indirdiginiz dosyalar size gösterilmeden önce virüs taramasından geçer ve zararlı dosyaların varlıgı bilgisayara daha henüz girmisken tespit edilir.
Add-ons - Eklentiler
Firefox’u daha güvenli bir internet tarayıcısına dönüstürmek isterseniz eklentilere basvurabilirsiniz. Ayrıca kisisellestirmeleriniz için de eklentilere basvurabilirsiniz.
Parola Yöneticisi
Gelismis sörf deneyimlerini dikkate alarak hazırlanmıs olan “Siteyi ve giris sifresini hatırla” özelligi sayesinde artık Firefox sifrenizin hatırlanmasını istediginiz siteleri sizin için hatırlayacak ve bir dahaki giriste sizin sifre yazmamanızı saglayacak.
Gizli Verilerin Temizligi
İster otomatik olarak, isterseniz tek bir kısayol tusu ile kaptırmamanız gereken verileri temizleyebilirsiniz.
Kisisellestirilebilir Güvenlik Seçenekleri
Firefox’unuzun güvenlik seviyesini istediginiz sekilde kisisellestirebilirsiniz. Bu sayede sizin kararınıza göre internette sörf yapmanız daha hızlı hale gelebilir.
Otomatik Güncellemeler
Açık kaynak stratejisine göre kodlanmıs olan Firefox, güvenlik açıklarını ve hatalarını düzeltme konusunda internet tarayıcıları alanında en iyisi oldugunu her daim kanıtlamıstır. Bulunan güvenlik açıkları anında kapatılarak programın güncellemeleri ile sorunun giderilmesi oldukça kısa bir zaman içermektedir.
Pop-Up Blocker - Açılır Pencere Engelleyici
Açılır pencereleri siz izin vermediginiz sürece açmayan yapısı sayesinde sörf deneyiminizi çok daha güvenli ve kolay bir hale getiren Firefox ile istediginiz açılır pencereleri açmak istediginiz zaman yapmanız gereken sadece tek bir butona basmak.
Kisisellestirme
Eklenti Yöneticisi
Artık istediginiz tüm eklentileri tarayıcınıza çok kolay bir sekilde yükleyebilir ve adapte edebilirsiniz. Artık eklenti sitelerini ziyaret etmenize de hiç gerek yok. İndirme yöneticisi sayesinde eklentileri tarayıcınız üzerinden aratabilir ve çok rahat bir sekilde bulup indirebilirsiniz. İsterseniz kısayol tusları ile de ulasabileceginiz bu indirme yöneticisine 2 tıklama ile de ulasabilirsiniz.
——————————————————————————–
Kisisellestirme İçin 5,000′in Üzerinde Yöntem
Çıg gibi büyüyen eklenti kütüphanesinde daha simdiden 5,000′in üzerinde eklenti bulunmaktadır. Bu eklentiler sayesinde internette dolasma deneyiminizi çok daha keyifli, güvenli ve eglenceli hale getirebilirsiniz. Herkes için bir eklenti bulunan bu dev kütüphanede arayıp da bulamayacagınız bir özellik yok. Web gelistiricileri için, çocuklar için, gençler için, borsacılar için sporcular için, kısacası herkes için bir eklenti bu dev kütüphanede mevcut durumda.
Tarayıcı Görünümü
Tarayıcınızı isteginiz dogrultusunda makyajlayabilir ve giydirebilirsiniz. Buradaki temalar sayesinde istediginiz her türlü internet tarayıcısı görünümünü bulabilirsiniz. Yüzden fazla özgün temadan birisi sizi yansıtacaktır.
Eklentilerin Ötesinde
Eklentiler kisisellestirmenin kösetasıydı. Ancak Firefox’a adapte ettiginiz tarzını bu kadarla sınırlı bırakmak olmaz. Yeni arama motorları ekleyebilir, Araç çubuklarını özellestirebilir, farklı boyutlarda görüntülemeler yapabilir, tarayıcınızın butonlarının sekillerini bile degistirebilirsiniz. Degil email hesabınızı blogunuzu bile entegre edebileceginiz bir internet tarayıcınızın olmasını istemez miydiniz?
Verimlilik
Platform-Native Görünümü & Hissettirdikleri
Yeni Firefox sayesinde evinizde gibi hissedeceksiniz. Bilgisayarınız ile iyi geçinen bir internet tarayıcısı arıyorsanız bunun için en uygun aday kesinlikle Firefox olacaktır. Arayüzü ve kolaylıkları ve uyumlulugu sayesinde size oldukça iyi bir arkadas olacak.
Feed Reader - Besleme Okuyucu(rss ve benzeri)
Firefox Live Bookmark yaratarak veya diger yöntemler ile belirtmis oldugunuz beslemeleri okumanın en kolay yöntemi yine Firefox sayesinde gerçeklesiyor.
İndirme Yöneticisi
Yenilenen indirme yöneticisi sayesinde indirme islemleriniz artık çok daha güvenli. Duraklatma ve durdurma özelliklerini de artık çok daha efektif biçimde kullanabileceginiz bu indirme yöneticisi sayesinde indirme islemi sona ermeden kesilen baglantılardan dogan sorunlar da ortadan kalkmıs durumda. Baglantı yeniden geldigi andan itibaren yarım kalan islemi kaldıgı yerden devam ettirme özelligi sayesinde artık bir kere tıkladıgınız birseyi indiremeyip tekrar indirmenize gerek kalmadı.
Sekmeler
Kaydet ve Çık
Firefox’u tekrar açtıgınızda sekmeleriniz nasıl kapatıldıysa aynı sekilde kalacaktır. Artık kapatılan sekmeleri teker teker açmaya gerek kalmayacak.
Kapatılmıs Pencerelerin Yeniden Açılması
Yanlıslıkla kapattıgınız sekmeleri tek bir tıklama ile yeniden açabilirsiniz. Sadece “Yeni Kapatılmıs Sekmeler” bölümüne gidin ve kapatmıs oldugunuz sekmeyi tekrar açın.
Sürüklenen & Yeniden Hizalanan Sekmeler
Sitelerinizi hizaya sokun. Kolay bir sekilde sekme çubuklarını sürükleyerek istediginiz sekmeleri yanyana getirebilirsiniz.
Bunlar ve bunlardan çok daha fazla özellik yeni Firefox’un içerisinde sizler tarafından kesfedilmeyi bekliyor.

Download:

Kod: Tümünü seç

http://download.mozilla.org/?product=firefox-3.0&os=win&lang=tr

Cevapla