ESET Antivirüs'e bir ödül daha

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

ESET Antivirüs'e bir ödül daha

Mesaj gönderen uçs »

ET, Virus Bulletin'den 50. VB100 ödülünü kazandıgını açıkladı.
Virus Bulletin ilk VB100 ödülünü 1998 yılında verdi ve her yıl çesitli rakipleri Linux, Windows, Windows Serverlar ve Novell Netware gibi degisik platformlarda yarıstırıyor. Bir antivirus yazılımı VB100 logosunu gösterebilmek için iki kosulu yerine getirmelidir:

1- Tüm yaygın virüsleri hem gerçek zamanlı taramada hem de istege baglı taramada tespit edebildigini göstermeli

2- Bir set temiz dosyayı taradıgı sırada hiç false positive tespit etmemelidir.

1998 yılındaki ilk VB100 ödülünden bu yana ESET’in antivirus yazılımları %96 üzerinde bir basarı yakalamıstır (piyasanın en yüksek oranı). Birçok antivirus üreticisinin basarı oranı %50 – 75 aralıgındadır.

Bu ayın test baslıgı olan Linux için ESET File Security bu basarıyı, en güncel imzaya sahip yazılımların dahi tespit edemedigi zararlı yazılımların proaktif olarak tespit edilmesini saglayan gelismis bir sezgisel tarama motoru olan ThreatSense® teknolojisinin destegi ile yakaladı.

ESET’in çözümü geleneksel yaklasımların aksine zararlı yazılımların sınırlı bir sanal ortamda serbest bırakılması ve gerçek zamanlı olarak izlenmesi teknigine dayanıyor. Bu sekilde ESET zararsız dosyalar ile en zorlu, gizli ve sinsi zararlı yazılımlar arasındaki farkı ayırt edebiliyor.

PcWorld
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen Kripteks® »

ne yalan söyleyim hiç sevmem kullandım bir çok kez sistemi virusler sardı

avasttan aviradan avg den bit defenderden mcafeeden pandadan trend microdan uzak durun karesim hem kasıntı hem zayıf sadece isimleri var hiç biri kav kadar basarılı degil.....
Kullanıcı avatarı
N2O
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen N2O »

bende br aralar kullandım sevmistim sonra virüs bulmaz oldu sistemi mahvetti. simdi kav yükledim tas gibi maasaallah
Kullanıcı avatarı
kocoguz
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen kocoguz »

evet eset nod32 ödülü hakediyor.................bence çok basarılı....