xp kullanıcı hesabı yardım

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
gencerata
Bit
Bit

xp kullanıcı hesabı yardım

Mesaj gönderen gencerata » 17 Haz 2008, 11:41

arkadaslar bilgisayarın açılısındaki kullanıcı hesabı kısmında "bir kullanıcı hesabı seçin" kısmında hiç kullanıcı göremiyorum güvenli kiptede aynı menü açılıyor. pc deki kullanıcı hesaplarını nasıl etkinlestirebilirim?

Kullanıcı avatarı
tasiyici
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen tasiyici » 17 Haz 2008, 11:48

baslat ayarlar denetim masası kullanıcı hesapları na girerek yapacagınız islemleri seçmek kalıyor yardımcı olabilmisizdir
ALAYINA İSYAN ÖLÜMÜNE SORDUM.COM!!
LAFI KARILAR PAYLAŞIMI SORDUM.COM YAPAR!!!
MESAJIM VAR RUTBEM VAR SORDUMCUYUM HAVAM VAR!!!

Kullanıcı avatarı
gencerata
Bit
Bit

Mesaj gönderen gencerata » 17 Haz 2008, 11:53

tasıyıcı kardes hiç bir kullanıcı hesabı olmadıgı için bilgisayar açılmıyor ki

Kullanıcı avatarı
tasiyici
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen tasiyici » 17 Haz 2008, 11:57

bilgisayarınız su anda güvenli moddamı çalısıyor acaba bide kullanıcı olarak admin kullanıcıyamı sahipsiniz yoksa misafir yani gost oturumunamı acaba
ALAYINA İSYAN ÖLÜMÜNE SORDUM.COM!!
LAFI KARILAR PAYLAŞIMI SORDUM.COM YAPAR!!!
MESAJIM VAR RUTBEM VAR SORDUMCUYUM HAVAM VAR!!!

Kullanıcı avatarı
Laneth
Gigabyte1
Gigabyte1

Mesaj gönderen Laneth » 17 Haz 2008, 11:59

WİNDOWS XP AÇILIsTA ADMİN HESABINI GÖRÜNTÜLEMEK

Normalde standart olarak Administrator hesabı Windows XP açılıs ekranında görüntülenmez.Bunu saglamak için önce Baslat/Çalıstır seçenegini kullanarak Regedit ya da Regedt32'yi çalıstırıp

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\SpecialAccounts\UserList anahtarını bulun.Sag taraftaki panelde bos bir yere sag tus ile tıklayıp,yeni bir Dword degeri olusturun ve ismini de Administrator olarak tanımlayıp Tamam tusuna tıklayın.Daha sonra yeni yarattıgınız deger üzerine çift tıklayıp,burada ondalık taban seçenegini isaretleyip deger verisi olarak ta 1 seçin ve yine Tamam'a tıklayın.

Eger sag taraftaki panelde zaten bir Administrator dizesi bulunuyorsa bu durumda Dword degerini isaretleyerek Degistir seçenegini seçin ve açılacak pencerede ondalık taban seçenegini isaretleyip degeri 1 yapın ve Tamam'a tıklatın.Bundan sonra,artık sistemi her açtıgınızda,giris ekranındaki Administrator hesabı görüntülenecektir.
bu islemi yapın, ve bu hesap ile sisteme girip kendinize bir kullanıcı hesabı açın

Kullanıcı avatarı
gencerata
Bit
Bit

Mesaj gönderen gencerata » 17 Haz 2008, 12:02

baslangıçta kullanıcı hesabı seçemedigim için bilgisayar hiç açılmıyor ki kullanıcı hesabı seçin menüsünde ileri gidemiyorum

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 17 Haz 2008, 12:22

bilgisayarınızı yensiden baslatın F8 ile güvenli kipte baslatın oradan bir tane kullanıcı hesabı olusturun otomatik açılması gerekir...

eger sistem geri yükleme noktanız varsa sisteminizi geri de yükleyebilirsiniz
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.

Kullanıcı avatarı
gencerata
Bit
Bit

Mesaj gönderen gencerata » 17 Haz 2008, 12:28

güvvenli kipte de aynı menüye gelip takılıyor

Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 17 Haz 2008, 12:31

bilgisayarınızın içinde öncemli bilgileriniz varsa ve acelenizde yoksa forumumuzda bulunmakta portable xp ile bilgisayarınızı açın ve bilgilerinizi yedekleyin...sonrasında güzel bir format atın derim...çünkü bize yapabilecek bir sey kalmamıs ama birde bilgisayarı onarmayı deneyebilirsiniz.xp cd sini cd romunuza koyun sonrasında cd-rom dan baslatın makinayı. ilk ekran geldiginde R tusuna basaark onarmayı deneyin...

ayrıca mümkünse özel mesajlarınızı kontrol eder misiniz?