web sitesi kurmak zorlaşıyor

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
İletişim:

web sitesi kurmak zorlaşıyor

Mesaj gönderen burak_dalkir » 17 Haz 2008, 01:50

Artık Websitesi Kurmak Zorlasıyor- Önemli Okuyun
Türk Telekom un Yeni Geçirdigi Yasayla birlikte Hosting Saglayan yani< Website için alan veren kurumlara en basta sirket olma, bununla birlikte 2151 ytl yıllık zorunlu lisans kosulu sunuyorlar, bu en az 5000 ytl demek ve bunun sonucunda neler olacak;
Birçok host firması batacaktır ve dogal olarak sitesi olan birçok insanın sitesi de batan firmayla beraber gidecektir,
sonuç olarak piyasada bol miktarda alan arayan ve az sayıda host firması kalacak ve sonuç ne olacak hemen aktarayım;
Asagıdaki Paket Tr Lokasyon(yani Türkiyede bulunan) Bir sunucunun paketi; Linux 3000
150 MB Alan
1 Adet MySQL Database(Veritabanı)
3000 MB Aylık Transfer
50 Adet EMail Hesabı
10 Adet Subdomain
Email Grupları
Email Yanıtlayıcı
Email Yönlendirme
Frontpage Extension
Spam ve Virüs Koruması
Yedek Alabilme
Dosya Yöneticisi
Cpanel
7x24 FTP Erisimi
7x24 Teknik Destek
Sunucularımız Türkiye Teklan Datacenterda Barınmaktadır

29 YTL/YIL toplam olarak bugünkü satıs fiyatıdır, ocak ayında bu fiyat 200 ytl olacaktır ve yine teknik destek kalkacak cpanel vb gibi kaliteli özellikler ortadan kaldırılacaktır vb, çünkü talep çok arz az, yani site isteyen artarken alabilecegi firma sayısı parmakla sayılacak kadar azalacak dogal olarakta birçok firma fiyatları suankinden en az 5 kat arttırmak zorunda kalacaktır...

Tüm bunlarla birlikte artık webtasarım fiyatları en az 2000 ytl den baslayacak fiyatlarla olacak, çünkü bu esnada çalıstıgı firması batan birçok site sahibi elinde veriler bulunmadıgı için yeniden yaptırmak zorunda kalacaktır...

Bir an evvel ocak ayına kadar saglıklı buldugunuz bir firmaya tasınmanız yada en azından website vb gibi bir düsünceniz varsa yine ocak ayından önce bu ucuzluklardan yararlanmanın yoluna bakın... Hayalini kurdugunuz yada sahip olmak istediginiz bir website ocak ayı ile birlikte suankinin en az 5 katı fiyata mal olacaktır...
Kaynak(Resmi Gazete);

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 17 Haz 2008, 01:55

bu duruma en cok ben sevindim , önüne gelen site veya forum aciyordu , ben 180 $ ödeyip birseyler yapmaya calisiyorsam , bu isin bir bedeli olmali , ayrica bircok magdur vardi (ne idügü belirsiz kisilerce reseller satisi ile bircok kisi dolandirilmisti) , hayirli olsun memlekete
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

dehsetadam
Bit
Bit

Mesaj gönderen dehsetadam » 17 Haz 2008, 02:00

sanal alemde hiç biseyi yapamazlar
bu haber tamamen kurmaca

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 17 Haz 2008, 02:09

insallah gercektir
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
ilkeryilmaz
Byte4
Byte4

Mesaj gönderen ilkeryilmaz » 17 Haz 2008, 11:54

bu karar cok dogru bence önüne gelen site acıyor gereksiz sitelere dur denme vakti geldide geciyor bile

Kullanıcı avatarı
N2O
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen N2O » 17 Haz 2008, 16:31

Bencede iyi haber ama Zaten Türkiye'den host alan kim?? Bizimkiler 1 GB Bandwidth'i yıllık 30 ytl ye veriyor.
Yabancılarda 10 TB aylık 3$...
Arzulanandan ziyade arzu etmeye aşığız...

Kullanıcı avatarı
Erdeala
Byte3
Byte3
Konum: Rize'den beni dayım aradı! Hangi Dayın? Dönülmez akşamın ufkunDayım
İletişim:

Mesaj gönderen Erdeala » 20 Haz 2008, 01:00

Ben hosting isi yapıyorum mantık olarak bu haberi nekadar da burak arkadasımız yapsa da ben bu haberın olacagına olasılık vermemekteyım...

Mantık olarak telekom bunu neye gore yasaklayacak ben türkiye, almanya ve amerikada barındırıyorum sunucularımı almanya veya amerika dan aldıgım hatlara nasıl bir katkı isteyebilir türk telekom...

Bu tarz haberler bır cok kez okudum ve hıcbır sonucunu gormedım ama olursa soyle bir durum cıkar ortaya benım aldıgım sunucuların maliyeti artarsa bende maliyetli satarım ve benim için birsey farketmez...

Eminim ki bu degisiklik yapıldıktan ve duzen oturduktan sonra yıne o dedigimiz ıvız zıvır siteler ortaya cıkıcaktır. Sanal alemde degıl bu sadece bence yasam felsefesi bu...

Saygılarımla