Bu tuzağa düşmeyin

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Bu tuzağa düşmeyin

Mesaj gönderen uçs » 15 Haz 2008, 02:02

Denon isimli bir sirket, basit bir ag kablosunu 499 Dolarlık fiyat etiketiyle satıyor.
Resim
Bugüne kadar fiyatını hak etmedigini düsündügünüz pek çok ürünle karsılasmıs olabilirsiniz. Ama Denon isimli sirketin "ultra-süper" ag kablosu gibisini görmediginize eminiz. sirket, süslü kelimelerle tanıttıgı ve AK-DL1 adını verdigi ag kablosuz için tam 499 Dolar talep ediyor.

Söylenenler bakılırsa, AK-DL1 özellikle müzik tutkunlarına hitap ediyor. Dijital ses reprodüksiyonu ile ilgilenenler için bulunmaz bir ürün, saf çelikten imal edilmis, yüksek performans sunan baglantı parçaları içeriyor, vibrasyonu engelliyor ve daha neler neler...

Sorun su ki, aslında bu kabloyu standart bir ag kablosundan ayıran herhangi bir ekstra özellik yok. Sadece biraz daha iyi bir yalıtım, göze hos görünen renklerle donatılmıs tasarım. Sonuçta çelik aynı çelik, plastik aynı plastik. Diyelim ki daha kaliteli malzeme kullanmıslar... Ama surası kesin ki, basit bir ag kablosu için ne kadar kaliteli malzeme kullanırsanız kullanın, fiyatının 499 Dolar olmasını açıklayamazsınız. AK-DL1, en azından piyasada 5 Dolara bulabileceginiz sıradan bir kablodan 494 Dolar daha pahalı olmayı kesinlikle hak etmiyor.

CHIP Online yorumu:
Birkaç süslü tanıtım cümlesi, farklı bir görünüm... Ne yazık ki bu ikisine kanıp basit bir kabloya 499 Dolar verebilecek müsteri sayısı azımsanmayacak kadar fazla. Ve yine ne yazık ki, uyanık bazı sirketler, bu tip müsteriler sayesinde hiç de hak etmedikleri paralar kazanabiliyorlar.

Kaynak: Chip Online

Kullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3
İletişim:

Mesaj gönderen RealKiss » 16 Haz 2008, 17:10

Ben CHIP Dogru Söylüyor.. Artık Malzemelerin Kendisi Degil Markalar Dolasıyor.. Örnek Verecek Olursak:

Ayni Donanima Sahip Bir Toplama Bilgisayarla Aynı Donanimli Dell Bir Bilgisayari Karsilastirirsak Dell Daha Pahalı Oluyor.. Ama Sonuçta İkiside Ayni.. Yani Bunun Anakartı, Ekran Kartı, İslemcisi Sonucta Dell Degil.. Çünkü Dell Bu Parçaları Üretmiyor..

Bu Sadece Bir Örnek.

Kullanıcı avatarı
ilkeryilmaz
Byte4
Byte4

Mesaj gönderen ilkeryilmaz » 17 Haz 2008, 11:58

bunu anca alırsa büyük sirketler alır ondan sonrada büyülügü kalmaz:D

Kullanıcı avatarı
tasiyici
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen tasiyici » 17 Haz 2008, 14:10

evet kazım pc donanım parçası öyle biseyki pc den anlamayanı kaz gibi yontmaya çalısıyorlar çok dandik malı daha fazla ücret ödettiriyorlar
ALAYINA İSYAN ÖLÜMÜNE SORDUM.COM!!
LAFI KARILAR PAYLAŞIMI SORDUM.COM YAPAR!!!
MESAJIM VAR RUTBEM VAR SORDUMCUYUM HAVAM VAR!!!

Kullanıcı avatarı
N2O
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen N2O » 17 Haz 2008, 16:27

Herkes haklı tabi ama bu chip te bol bol yalan haber var. ama dogru olsa ne olur bu nasıl olsa ona o parayı vermem :D
Arzulanandan ziyade arzu etmeye aşığız...