Cep telefonu kullananlar, dikkat!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Cep telefonu kullananlar, dikkat!

Mesaj gönderen uçs » 11 Haz 2008, 01:44

Memorial Hastanesi Beyin Cerrahisi Bölümünden Prof. Dr. Kadir Tahta, son yapılan bilimsel çalısmaların sonucunu açıkladı.

Memorial Hastanesi Beyin Cerrahisi Bölümünden Prof. Dr. Kadir Tahta, son yapılan bilimsel çalısmalar sonucunda, cep telefonuyla sürekli konusulan taraftaki beynin yarım küresinde, 10 yıl sonunda beyin tümörü görülme sıklıgında az da olsa artıs tespit edildigini söyledi.

Prof. Dr. Tahta, yaptıgı yazılı açıklamada, cep telefonlarının yeni kullanıma giren bir teknoloji oldugu için bilimsel çalısmaların kısa dönemli bilgileri içermesi nedeniyle yeterli sonuç alınamadıgını belirtti.

Mikrodalgayla yapılan cep telefonu iletisim sisteminin, hücrelerdeki etkisinin radyasyona benzeyen etkiler olmadıgını ancak yine dokuların içine enerji girdigini ifade eden Prof. Dr. Tahta, mikrodalgaların dokunun derininde ısınmaya neden olduguna dikkati çekti.

Prof. Dr. Tahta, cep telefonlarından yayılan dalgaların, beyin hücrelerinin çekirdeklerinde bulunan genlerin DNA zincirlerinde kırılmalara yol açtıgını, bunun da tümör olusumunun ana sebebi oldugunun bildirildigini kaydetti.

''CEP TELEFONLARINI KULAKLIKLA KULLANIN''

Cep telefonlarının neden oldugu benzer problemlerin telsiz telefonlarda da yasandıgın anlatan Prof. Dr. Tahta, ''Son yapılan bilimsel çalısmalar sonucunda, cep telefonuyla sürekli konusulan taraftaki beyin yarım küresinde, 10 yıl sonunda beyin tümörü görülme sıklıgında az da olsa artıs tespit edilmistir'' dedi.

Cep telefonu kullanma yüzdesinin 15 yasındaki geçlerde yüzde 60, 19 yasında ise yüzde 95'lere kadar çıktıgını ifade eden Prof. Dr. Tahta, günlük yasamın önemli bir parçası haline gelen cep telefonlarının ''kulaklıkla kullanılması'' gerektigini söyledi.

Cep telefonlarıyla uzun süre konusulmaması uyarısında bulunan Prof. Dr. Tahta, cep telefonu üreten firmaların da dalga boylarını ve enerji degerlerini degistirerek, daha az zararlı telefonlar üretmeyi planlamalarını önerdi.

Kaynak: Samanyoluhaber.comKullanıcı avatarı
tasiyici
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1438
Kayıt: 23 Şub 2008, 19:26
cinsiyet: Erkek
Konum: Quick Step Cycling Team
İletişim:

Mesaj gönderen tasiyici » 11 Haz 2008, 18:04

'CEP TELEFONLARINI KULAKLIKLA KULLANIN'

genelde ben gördügüm kadarı ile seyahat yaparken muzik dinlemek için kullanıyorlar bilgi için sagol kazım abi
ALAYINA İSYAN ÖLÜMÜNE SORDUM.COM!!
LAFI KARILAR PAYLAŞIMI SORDUM.COM YAPAR!!!
MESAJIM VAR RUTBEM VAR SORDUMCUYUM HAVAM VAR!!!

Kullanıcı avatarı
gige
Byte3
Byte3
Mesajlar: 116
Kayıt: 28 Eyl 2007, 22:16
Konum: aydın
İletişim:

Mesaj gönderen gige » 14 Haz 2008, 01:32

abi saol bizi iyiki bilgilendirdin :D

Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1322
Kayıt: 11 Nis 2006, 22:05
cinsiyet: Erkek
Konum: Beyond Mainstream..

Mesaj gönderen Bekir 65 » 14 Haz 2008, 01:34

tasiyici yazdı:'CEP TELEFONLARINI KULAKLIKLA KULLANIN'

genelde ben gördügüm kadarı ile seyahat yaparken muzik dinlemek için kullanıyorlar bilgi için sagol kazım abi
bu zamanlarda cogu kisi Metro larda kulaklik ile geziyor wallah :D Bence Cep Tel. kullanmak cok kötü degil, fakat az konusmak daha iyidir :D Nekadar cok konusursan, okadar da beynine zarar cikar

uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Mesaj gönderen uçs » 15 Haz 2008, 17:46

Resim
Cep telefonunun tehlikelerine dikkati çekmek amacıyla bir araya gelen 20 uzman, Fransız gazetesine verdikleri ilanda uyarılarda bulundu.


Farklı ülkelerden gelen uzmanlar, Journal du Dimanche gazetesinde yer alan uyarılarında, 12 yasından küçük çocukların acil durumlar dısında cep telefonu kullanmasına izin vermemek, konusurken hoparlör ya da kulaklıktan yararlanmak, cep telefonunun vücuttan en az bir metre uzak tutmak ve mümkün oldugu ölçüde, hatta çalısırken bile cep telefonunu üzerinde tasımaktan kaçınmak gerektigini vurguladılar.

Uzmanlar, cep telefonuyla çok yakın ve uzun süre temas gerektirmedigi için daha ziyade kısa mesaj yoluyla iletisim kurulmasını da önerdi.

Gazeteye göre uzmanlar, "cep telefonunun zararına iliskin resmi kanıt olmadıgı, ancak cep telefonuna uzun süre maruz kalma durumunda, bazı kanserlerin olusumuna zemin hazırlama riski bulundugu" hususunda uzlasıyor.

Kanser uzmanı Thierry Bouillet, "Bugün, 50 yıl önce asbest (amyant) ve tütün için olusan durumun aynısıyla karsı karsıyayız. Ya hiçbir sey yapmayacagız ve riski kabul edecegiz ya da endise verici bazı bilimsel kanıtları kabullenecegiz" dedi.

"Guerir" (İyilesmek) adlı kitabıyla tanınan, Pittsburgh Üniversitesi Psikiyatri Profesörü David Servan-Schreiber tarafından düzenlenen çagrıya 20 kanser uzmanı katılıyor.

aa

Kullanıcı avatarı
RealKiss
Kilobyte3
Kilobyte3
Mesajlar: 407
Kayıt: 15 Oca 2008, 18:01
cinsiyet: Erkek
Konum: Uşak
İletişim:

Mesaj gönderen RealKiss » 16 Haz 2008, 17:02

Yaww İyide Ben Kulaklıkla Müzik Bile Dinlemem.. Nasil Görüsme Yapiyim

Cevapla