Windows'ta Safari kullanmayın!

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

Windows'ta Safari kullanmayın!

Mesaj gönderen uçs » 11 Haz 2008, 01:31

Bu haberde anlatacagımız test de gösteriyor ki, Windows altında çalısan Safari, basınıza çok ciddi isler açabilir. Apple, bu açıgı henüz kapatamadı. Aman dikkat.

Apple'ın Safari internet tarayıcısında bulunan bir açık sebebiyle Windows kullanıcılarının tehdit altında oldugu, daha önce teknoloji sitelerinde yer almıstı. Internet Explorer'ı ve Mozilla Firefox'u sollayan hızına ragmen bu açıgın hâlâ yamanmamıs olması garip bir durum olarak varlıgını sürdürüyor.

Microsoft'un da degindigi açıgı test etmek isterseniz asagıda baglantısını verdigimiz sayfaya giderek bunu deneyebilirsiniz. Adım adım anlatalım.
Resim
Açıgı Test Edin!

:: Öncelikle burada bulunan sayfaya Windows isletim sistemi ve Apple Safari tarayıcısıyla gidin.
:: Bilgisayarınızda masaüstüne anında bir .dll dosyası indirilecek. Bunda bir gariplik yok.
:: simdi Internet Explorer yazılımını baslangıç menüsünden veya masaüstünden çalıstırın.
:: Karsınızda olmayan bir dosyayı açmaya çalısan Notepad yazılımını görebilirsiniz. (Sorun da burada. Notepad'i çalıstıran sey, kötü amaçlı yazılımları da çalıstırabilir).

Bir hatırlatma yapalım: Bu islemlerden sonra .DLL dosyasını masaüstünüzden silmeniz tavsiye ediliyor.

ALINTIDIR

Kullanıcı avatarı
tasiyici
Megabyte3
Megabyte3
İletişim:

Mesaj gönderen tasiyici » 11 Haz 2008, 17:57

bende bir yerde görmüstüm safariyi kullanın diyor microsoft onaylı diye bilgi için sagol kazım abi
ALAYINA İSYAN ÖLÜMÜNE SORDUM.COM!!
LAFI KARILAR PAYLAŞIMI SORDUM.COM YAPAR!!!
MESAJIM VAR RUTBEM VAR SORDUMCUYUM HAVAM VAR!!!