Monitor teknolojisinde devrim

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Monitor teknolojisinde devrim

Mesaj gönderen uçs » 09 Haz 2008, 18:33

Resim
Avrupa'nın bilgi teknoloji lideri Fujitsu Siemens Computers Çevre dostu BT uygulamalarında da öne çıkıyor

Fujitsu Siemens Computers’in dogal kaynakların sürdürülebilir sekilde korunmasına ve küresel iklim degisikliginin yavaslatılmasına katkıda bulunan çevre dostu ürünleri, enerji tasarrufu ile hem kullanıcıya hem de ekonomiye fayda saglıyor.

Dogal kaynakların sürdürülebilir bir sekilde kullanılması ve çevrenin korunması bilinci küresel düzeyde giderek artarken bu konuda sorumlu davranan kurum ve kuruluslar örnek uygulamaları ile dikkat çekiyorlar. Çevre dostu BT uygulamaları ile ön plana çıkan Avrupa’nın lider Bilgi Teknolojileri kurulusu Fujitsu Siemens Computers, büyük ölçüde enerji tasarrufu saglayan, üretiminde çevre kirligine yol açan malzeme kullanımını minimum düzeyde tutuyor

Fujitsu Siemens Computers, “Çevre dostu BT” yaklasımı dogrultusunda dogal kaynakların korunmasına ve küresel iklim degisikligine karsı çalısmalara katkıda bulunuyor, enerji tasarrufu ile kullanıcı ve ekonomi için deger yaratıyor.

Monitör teknolojisinde devrim: Sıfır Watt – Sıfır Enerji tüketimi

Fujitsu Siemens Computers’in Çevre dostu BT alanında 20 yıllık birikiminin en çarpıcı örneklerinden biri, yeni Sıfır Watt Monitörler. Normal bir bilgisayar ekranı, “uyku” konumunda iken 6 Watt’a kadar enerji tüketirken, Sıfır Watt Monitörler, isimleri gibi hiç enerji tüketmiyor. Prototipin güç kaynagı biriminde bulunan ve PC tarafından kontrol edilen bir dügme sayesinde, bilgisayar "güç tasarrufu" moduna geçtiginde, ekrana giden elektrik tamamen kesiliyor.

Fujitsu Siemens Computers Sıfır Watt – Sıfır Tüketim çözümlerini SCALEOVIEW genis ekran formatına entegre ederek 2008 yazında tüketicilere sunmayı hedefliyor.

Bilgisayarınız çevreyi koruyor mu?

Çevreci özellikleri ikinci neslinde daha da artırılan “Yesil PC” SCALEO çevreyi koruyor. Tüketicilerden ve sektör profesyonellerinden tam not alarak gelistirilen yeni nesil SCALEO “Yesil PC”lerin ana kartlarında çevreyi kirleten malzeme kullanımı, hemen hemen sıfır düzeyine çekildi. ABD çevre sertifikası "Energy Star 4.0“ sartlarına uyan piyasadaki tek masaüstü bilgisayarı “Yesil PC” SCALEO, özel yazılımıyla ortalama PC’lerden % 27 daha az enerji tüketiyor ve çok daha sessiz çalısarak gürültü kirliligini büyük oranda engelliyor.

SCALEO “Yesil PC”, Pentium® Dual Core E2140 Intel® islemci ve 2 GB sistem belleginin yanı sıra Windows Vista® Home Premium Microsoft isletim sistemiyle satısa sunuluyor.

Çevre dostu yaklasım ve yenilikçi teknoloji ödül kazandırıyor

Sıfır Watt – Sıfır Tüketim monitörler ve SCALEO “Yesil PC”ler çevre koruma, enerji tasarrufu ve tüketici ekonomisi alanında gerçek bir “muhtesem ikili” olusturuyor. Bu ikili, simdiden sektörün prestijli ödüllerine isimlerini yazdırmaya basladı.

Her iki ürün de, CeBIT PreView Ödüllerini kazanma basarısını gösterirken, SCALEO “Yesil PC” ayrıca "Blue Angel" ve "Nordic Swan“ ödüllerine layık görüldü.Cevapla