Windows XP SP3'deki eksik yama

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 28761
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Windows XP SP3'deki eksik yama

Mesaj gönderen velociraptor » 06 Haz 2008, 20:18

Görünüse göre Microsoft, Windows XP'nin en son güncelleme paketi olan Service Pack 3'e 2006 yılında yayınlanmıs önemli bir yamayı dahil etmemis. Söz konusu güncelleme isletim sisteminin kendi islevleriyle ilgili degil, web sayfalarında gördügünüz Adobe Flash uygulamalarıyla ilgili. Öte yandan, her sey bununla bitmiyor, çünkü Microsoft'un bu ihmali kötü niyetli programcılarla hemen farkedilmis ve olusan güvenlik açıgı can sıkıcı amaçlarla kullanılmaya baslanmıs durumda.

Windows XP içinde 2001 yılında çıkmıs olan Flash 6 sürümüyle birlikte geliyor. Microsoft, bu Flash sürümündeki güvenlik açıklarına yönelik bir yamayı 2006 yılında yayınlamıs ve Flash sürümünü 8'e yükseltmis, ama bir daha da Flash üzerine bir güncelleme yapmamıs. Flash konusunda güncelleme yapılmadgı için, en son sürüm Windows XP SP3 de bu 2001 tarihlii ve güvenlik sorunlu Flash sürümüyle geliyor. Microsoft, Flash sürümünü güncelleyecek 2006 tarihli yamayı SP3 paketine eklememis.

Windows XP SP3 kullanıcısıysanız, yapmanız gereken Windows Update sitesine girerek MS06-069 numaralı yamayı yüklemek. Bunu yaptıktan sonraysa, Adobe'nin Flash web sitesine giderek:
http://www.adobe.com/products/flash/about/
Flash sürümlerini en son sürüme güncellemeleri gerekiyor. Microsoft'un sundugu yamayı uygulamadan direkt olarak Flash sürümünü güncellemenin, güvenlik açıklarını kapamak için yeterli olup olmadıgı konusunda net bir bilgi yok, dolayısıyla islemi bu önerilen sırayla yapmak en garantilisi.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you freeKullanıcı avatarı
burak_dalkir
Gigabyte2
Gigabyte2
Mesajlar: 2308
Kayıt: 15 Mar 2006, 10:10
cinsiyet: Erkek
Konum: Muğla / Bodrum / Gümbet
İletişim:

Mesaj gönderen burak_dalkir » 06 Haz 2008, 21:23

günümüzde flash internet sitelerinin en önemli plug in lerinden biridir. microsoft nasıl oluyorda atlamıs bunu?
ne olduğu nasıl olduğu önemli değildir,nedenlerin bir anlamı yoktur. sonuçlar önemlidir. sonuca gitmek önemlidir.

Cevapla