Mac Adrese Ban Atma(Bi Kaç Örnek)

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Mac Adrese Ban Atma(Bi Kaç Örnek)

Mesaj gönderen Kripteks® »

Mac Adrese Ban Atma

Merhaba Kolay gelsin
Ben bisey buldum onu fusisona nasıl uyarlarız simdi altta verecegim kod atvix çalıstırarak hardiskin sabit olan mac adresini alıyor
iyi hos alıyor ama biz bunu admin panelde üyelerin mac adreslerini adminpanelde gösterme sansımız warmı

artı bu görünen mac adreslerine ban atma sansımız warmı yani o bilgisayardan siteye girisi tamamen yasaklama olayından bahsediyorum smiley kodu assagıda veriyorum bunu fusiona göre uyarlayabilen olursa burada paylassın kolay gelsin..

Kod: Tümünü seç

<script language="JScript">
var drive = "C:";
var objFileSys = new ActiveXObject("Scripting.FileSystemObject"
var objDrive = objFileSys.GetDrive(objFileSys.GetDriveName(drive) );
document.write("<input type='text' name='hdd' size='20' value='", objDrive.ilaçNumber ,"'></input>"
</script> 

linuxda çalısmaz bu kod + sadece ie de çalısır + host panelinizden ban atabilirsiniz...
En son Kripteks® tarafından 31 Oca 2008, 06:04 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
İletişim:

Re: Mac Adrese Ban Atma

Mesaj gönderen Kripteks® »

Camfrog Chat Programında Ban Yedim

banlama bilgisayarınızın üzerindeki donanımların MAC adresleri üzerinden yapılmıs sanırım. Bu nedenle bu ban dan kurtulma olasılıgınız çok düsüktür.

örnegin eternet kartınıza ait MAC adresini filtreleme gibi bir sistemden geçiriyorlarsa ve size ait MAC adresi o filtrelemede engelle seklinde ayarlıysa banı kaldıramazsınız. Tek yol o donanımı yani eterneti degistirmektir çünkü dünyadaki tüm eternetlerin benzersiz tek mac adresi olur....

tabi bunu eternete deyilde baska bir donanıma yapabilirler bu bir örnektir......